Nasze projekty

Benedykt XVI świętował 70-lecie kapłaństwa. Najnowsze zdjęcie papieża seniora

29 czerwca Benedykt XVI obchodził 70. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Z tej okazji została przygotowana dla niego specjalna niespodzianka. W sieci pojawiły się też zdjęcia z tego dnia.

Twitter.com/@vignadelsignore

Zgodnie z zapowiedzią abp Georga Gänsweina, w tym dniu Benedykta XVI odwiedzili emerytowani kantorzy chóru z Ratyzbony, którzy uczyli się śpiewu u jego brata, ks. Georga Ratzingera. 6 mężczyzn zaśpiewało w trakcie mszy i później zaaranżowało koncert dla papieża seniora.

Prośba wyszła od ks. Gänsweina, jego sekretarza. On odprawił mszę, a Benedykt XVI siedział przy ołtarzu i koncelebrował razem z nim. Obecni byli też członkowie rodziny papieża – powiedział Karl-Heinz Liebl, jeden z kantorów obecny w czasie uroczystości.

Reklama

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wykonać dla niego mały koncert w salonie. Śpiewaliśmy w trzech częściach: najpierw znane i popularne piosenki, które znał Benedykt, potem część bawarska, a trzecia część była złożona z bardziej kontemplacyjnych utworów – wspomniał.

Jak zaznaczył kantor, w domu panowała bardzo dobra, rodzinna atmosfera i każdy z nich miał okazję porozmawiać z papieżem. Benedykt jest bardzo bystry, wszystko zauważa, nadal ma świetne poczucie humoru, dużo się śmieje. Jego głos jest bardzo słaby i trudno go czasem zrozumieć – mówi.

70-lecie kapłaństwa Benedykta XVI

29 czerwca 1951 roku święcenia kapłańskie przyjęli dwaj bracia Ratzingerowie: Joseph i Georg. „Był to punkt kulminacyjny mojego życia” – napisał późniejszy papież.

Reklama

W swoich pamiętnikach Benedykt XVI wracał wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia. Było nas ponad 40 kandydatów, którzy na wezwanie mówili 'Adsum’: tu jestem. Pamiętam bardzo dokładnie ten słoneczny letni dzień. Był to punkt kulminacyjny mojego życia. W chwili gdy sędziwy biskup położył na mnie ręce, jakiś skowronek wzbił się z ołtarza głównego katedry i zanucił radosną melodię. Było to dla mnie jakby zawołanie z góry: tak jest dobrze, jesteś na właściwej drodze!.

Święceń udzielił mu arcybiskup Monachium i Fryzyngi, kardynał Michael von Faulhaber. 24-letni Joseph Ratzinger był najmłodszym z ówczesnych kandydatów.

ag/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę