Nasze projekty

Antyterrorystyczna współpraca żandarmerii watykańskiej i włoskich karabinierów

Porozumienie o współpracy żandarmerii watykańskiej i włoskich karabinierów zostało podpisane 15 grudnia w Rzymie. Chodzi głównie o wspólne szkolenia, m.in. antyterrorystyczne

Obie formacje są sobie bliskie historycznie: królewscy karabinierzy powstali w 1814 r., a karabinierzy papiescy, dzisiejsi żandarmi, dwa lata później. Mają podobne tradycje, organizację i zadania.

Dlatego postanowiły wzmocnić istniejącą już współpracę w formacji personelu, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa i przeciwdziałania terroryzmowi. Służyć temu będzie wymiana doświadczeń i wspólne ćwiczenia.

We współpracę włączone będą szkoły karabinierów, takie jak Wyższy Instytut Technik Śledczych czy szkoła doskonalenia strzeleckiego, oraz oddziały karabinierów o szczególnych kompetencjach, np. specjalne grupy operacyjne czy oddział badań naukowych, co pozwoli szkolić się w dziedzinie nauk śledczych i sądowych.

Reklama

Ścisła współpraca dotyczyć będzie również selekcji i rekrutacji. Przewiduje się też organizowanie wspólnych wydarzeń kulturalnych i promujących obie formacje policyjne.


pb (KAI/SIR) / Rzym

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite