Nasze projekty

Od 2018 nie kupisz w Watykanie papierosów

Odpowiadając na pytanie dziennikarza "Wall Street Journal" rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke potwierdził, że papież Franciszek podjął decyzję, aby od roku 2018 w sklepach watykańskich nie było sprzedaży papierosów. Informację tę podał na swoim koncie Twittera watykanista agencji Reuters, Francis X. Rocca.

 

 

Zgodnie z Traktatami Laterańskimi 11 lutego 1929 roku na terenie Watykanu istnieją bezcłowe sklepy dostępne dla pracowników i emerytów instytucji watykańskich. Prowadzona w nich sprzedaż artykułów tytoniowych stanowi znaczące źródło dochodów Stolicy Apostolskiej. 

Reklama

Rzecznik Watykanu – Greg Burke – zaznaczył, że Ojciec Święty uważa, iż Watykan „nie może współpracować z działaniami, które wyraźnie szkodzą ludzkiemu zdrowiu”. Dodał, że „żaden zysk nie może być usprawiedliwiony, jeśli jego ceną jest ludzkie życie”.

Rzecznik przytoczył dane Światowej Organizacji Zdrowia, z których wynika, że palenie zabija ponad 7 milionów rocznie. – Pracownicy Watykanu będą mogli nadal kupować bezcłową benzynę, artykuły spożywcze i inne towary – dodał Greg Burke. Od 2002 roku, na mocy postanowienia Jana Pawła II w biurach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego obowiązuje zakaz palenia.


st (KAI) / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite