Nasze projekty

Władimir Kliczko nosi wyjątkową naszywkę na kamizelce kuloodpornej. To św. Michał Archanioł

Władimir Kliczko, brat mera Kijowa Witalija opublikował w sieci nagranie, na którym można dostrzec, że na jego kamizelce kuloodpornej pojawiła się wyjątkowa naszywka z wizerunkiem św. Michała Archanioła, patrona Kijowa.

fot. Paul Ronzheimer/Twitter.com

Bracia Kliczko od początku wojny bardzo mocno angażują się w działania wojenne Ukrainy. Nie uciekli z ojczyzny, a w niej zostali i czynnie biorą udział w jej obronie.

Władimir Kliczko, brat mera Kijowa Witalija opublikował w sieci nagranie, na którym można dostrzec na jego kamizelce kuloodpornej naszywkę z wizerunkiem św. Michała Archanioła, który jest patronem Kijowa, stolicy Ukrainy.

ZOBACZ: Modlitwa za ojczyznę za wstawiennictwem Michała Archanioła – patrona Kijowa

Reklama

Naszywka jaką na swojej klatce piersiowej ma Kliczko to dokładnie herb Kijowa. Przedstawia on św. Michała Archanioła trzymającego płonący miecz i tarczę na lazurowym polu.

Opublikowane nagranie pochodzi z Buczy, gdzie Kliczko pojechał tuż po wyzwoleniu miasta przez ukraińskie wojsko. W filmie widać ciała cywilów zabitych przez rosyjskich żołnierzy.

Reklama

To, co się dzieje tu i w całej Ukrainie, to nie jest operacja specjalna. To nie są obiekty wojskowe. To są cywile, którzy mają przestrzelone głowy i ręce związane za plecami – powiedział Kliczko.

To ludobójstwo ludności ukraińskiej. To właśnie robi reżim rosyjski, reżim Putina, armia rosyjska. Zabijają cywilów. Strzelają w głowy ludziom, którzy mają związane ręce – opisał.

Nagranie z pobytu Władimira Kliczko w Buczy opublikował także Paul Ronzheimer, niemiecki dziennikarz. To niewyobrażalne: zaledwie kilka godzin temu byłem w pokoju – a teraz to widzę – mówił w nagraniu Kliczko, który dopiero wczoraj wrócił z Berlina, gdzie pojechał rozmawiać na temat pomocy i wsparcia jakiego potrzebuje Ukraina.

Reklama

pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę