Nasze projekty

Wiadomo, kiedy bł. Pier Giorgio Frassati będzie ogłoszony świętym. „Jest w zasięgu wzroku”

Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Kanonizacyjnych przekazał, że kanonizacja bł. Pier Giorgio Frassatiego może się odbyć w przyszłym roku.

fot. Youtube/ŚDMKrakow2016

Chciałbym wam powiedzieć, że kanonizacja błogosławionego Pier Giorgio Frassatiego jest teraz wyraźnie na horyzoncie i jest w zasięgu wzroku w nadchodzącym Roku Jubileuszowym – powiedział kardynał Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Kanonizacyjnych, podczas VIII Zgromadzenia Narodowego Włoskiej Akcji Katolickiej w Sacrofano.

Bł. Piotr Jerzy (Pier Giorgio) Frassati urodził się w Turynie w 1901 r. Był człowiekiem wysportowanym, przystojnym, ze wspaniałą przyszłością, lubianym i podziwianym, pasjonatem gór i pieszych wycieczek. Pragnął pójść za głosem Chrystusa, który wezwał go do służby miłości i miłosierdzia. Zmarł w wieku 24 lat w 1925 r. W 1981 r. jego nienaruszone ciało przeniesiono z grobu rodzinnego do katedry w Turynie. 20 maja 1990 r. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym.

„Zdumiewająca wrażliwość”

Papież Jan Paweł II jeszcze przed wyniesieniem Pier Giorgia Frassatiego w 1990 r. na ołtarze, wskazywał go jako patrona młodzieży. Zdumiewająca była wrażliwość Pier Giorgia Frassati na człowieka biednego, na potrzebującego, na chorego. Może to jest szczególne wezwanie i wyzwanie pod adresem naszego pokolenia i naszych czasów: czasów, którym grozi znieczulica – mówił kard. Karol Wojtyła do młodzieży akademickiej w 1977 r. Przyznał też: Także i ja w młodości doznałem dobroczynnego wpływu jego przykładu i jako uczeń byłem pod wrażeniem mocy jego chrześcijańskiego świadectwa.

Reklama

Jan Paweł II powierzył wręcz młodzież bł. Frassatiemu. W Rzymie w 2001 r. do niosących krzyż ŚDM młodych ludzi zaapelował: Starajcie się go poznać! Jemu powierzam wasze misyjne zaangażowanie.

W roku 2016 jego relikwie pielgrzymowały po Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Modlitwa i góry. Lekcja od Pier Giorgio Frassatiego

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę