Nasze projekty

Trener reprezentacji Polski w piłce nożnej na ŚDM w Lizbonie!

Pochodzący z portugalskiej stolicy trener Fernando Santos wziął udział w czwartkowej ceremonii powitania papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Modlił się tam wspólnie z młodzieżą oraz zgromadzonymi w Parku Edwarda VIII duchownymi.

FOT. CLÉMENT BUCCO-LECHAT/WIKIMEDIA COMMONS CC BY-SA 3.0

Wśród osób, z którymi spotkał się podczas uroczystości Fernando Santos był m.in. przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé brat Alois, a także Polak z tej wspólnoty – brat Maciej. Zdjęcie z ich spotkania zamieszczono w czwartek wieczorem na profilu Taizé Polska w sieci Facebook. „W wywiadzie udzielonym naszemu wysłannikowi powiedział, że z niecierpliwością czeka na kolejne mecze naszych orłów i liczy na wsparcie wszystkich polskich kibiców!” – podkreślono w opisie.

CZYTAJ: Fernando Santos: św. Jan Paweł II to dla mnie wielka osobistość

Kilku braci z tej wspólnoty założonej w 1940 r. w Burgundii przez brata Rogera przebywa od kilku dni w Lizbonie organizując modlitwy w stołecznym kościele św. Dominika.

Reklama

Ogłoszony w styczniu 2023 r. selekcjonerem reprezentacji Polski Fernando Santos jest od wielu lat zdeklarowanym katolikiem. W dekadzie lat 90. XX w. portugalski szkoleniowiec związał się z Ruchem Kursów Chrześcijaństwa. Organizacja ta, wywodząca się z hiszpańskich struktur Akcji Katolickiej, jest szczególnie popularna na Półwyspie Iberyjskim, a także we Włoszech oraz w krajach Ameryki Południowej.

ZOBACZ: Fernando Santos opowiedział o swoim nawróceniu. „W każdą niedzielę chodzę do kościoła, wierzę w Boga”

W ramach działalności tego chrześcijańskiego ruchu Fernando Santos wielokrotnie brał udział w wydarzeniach religijnych, a także sam prowadził sesje ewangelizacyjne. Nierzadko też pojawiał się na imprezach sportowych organizowanych przez portugalskie parafie lub diecezje.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę