Nasze projekty

Fernando Santos: św. Jan Paweł II to dla mnie wielka osobistość

W pierwszym wywiadzie nowy selekcjoner polskiej kadry odniósł się do swojej wiary oraz powiedział, co myśli o Janie Pawle II. "To dla mnie wielka osobistość" - powiedział Fernando Santos.

fot. Łączy nas piłka/YouTube

Fernando Satnos, który przed miesiącem pożegnał się z kadrą Portugalii, został nowym trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. W pierwszym wywiadzie udzielonym Interii Sport selekcjoner odniósł się do swojej wiary.

Dziennikarz przeprowadzający rozmowę nawiązał do sytuacji sprzed dwóch lat, gdy podczas pierwszej konferencji prasowej Paulo Sousa, poprzedni szkoleniowiec kadry, odwołał się do słów św. Jana Pawła II.

Modlę się z wami, aby nigdy się nie poddawać, nigdy nie tracić nadziei, nigdy nie wątpić i aby nigdy nie tracić nadziei. Nie bójcie się – mówił Sousa.

Reklama

„To dla mnie wielka osobistość”

Santos zapytany o to, czy zamierza cytować polskiego papieża najpierw poprawił dziennikarza, że o Janie Pawle II należy mówić „święty”. To bardzo ważne – podkreślił.

Święty Jan Paweł II to dla mnie wielka osobistość. Co niedzielę chodzę na mszę do kościoła w Cascais, gdzie mieszkam. Stoi tam pomnik tego wielkiego Polaka… Ale na razie skupmy się na piłce – dodał nowy selekcjoner.

ZOBACZ TEŻ: Fernando Santos opowiedział o swoim nawróceniu. „W każdą niedzielę chodzę do kościoła, wierzę w Boga”

Reklama

kh, Interia Sport, Aleteia/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę