Nasze projekty

Fernando Santos opowiedział o swoim nawróceniu. „W każdą niedzielę chodzę do kościoła, wierzę w Boga”

Fernando Santos przyznał, że każdy dzień zaczyna od modlitwy, a nawrócenie było "najważniejszym momentem jego życia". "Wierzę w Boga i w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa" - mówił nowy trener polskiej kadry.

fot. Clément Bucco-Lechat/Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem nowego selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej pojawiły się informacje, że miejsce Czesława Michniewicza zajmie Fernando Santos, który zakończył miesiąc temu pracę z kadrą Portugalii.

Santos przyleciał do Polski na spotkanie z Cezarym Kuleszą. „Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowym” – napisał w poniedziałek wieczorem prezes PZPN na Twitterze, zamieszczając zdjęcie z Santosem.

Reklama

„Człowiek wierzący nie musi się obawiać”

Santos nie ukrywa, że jest osobą bardzo wierzącą. Wiara jest częścią mojego życia. Praca jest częścią mojego życia, ale obie rzeczy nie łączą się zbyt mocno. Wiara jest częścią moich przekonań i sposobu na życie. W każdą niedzielę chodzę do kościoła. Wierzę w Boga i w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To jest moja wiara, a człowiek wierzący nie musi obawiać się tego, co się stanie. Życie i piłka nożna to jest podróż ze wzlotami i upadkami. My musimy podążać dalej, dopóki nie osiągniemy celu – mówił w jednym z wywiadów o swojej wierze.

Jakiś czas temu opowiedział również o drodze swojego nawrócenia. Santos przyznał, że był to „najważniejszy moment jego życia”. Wróciłem już do Kościoła, ale wciąż siadałem w tylnych ławkach, czekając, aż wszystko się skończy. Czekałem, aż coś się zmieni, ale to my dokonujemy zmiany – powiedział podczas spotkania.

Santos przyznał również, że każdy dzień zaczyna od modlitwy oraz czytania Biblii. To mój rytuał, którego nie zmieniam od 1994 roku, kiedy stałem się świadomym swej wiary chrześcijaninem – podsumował.

Reklama

kh, sport.se.pl, wp.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę