Nasze projekty

Serbia: wśród uchodźców coraz więcej dzieci

Średnio 30 razy dziennie węgierska i chorwacka straż graniczna zatrzymuje i wydala ze swych krajów migrantów próbujących przedostać się do Unii Europejskiej. Prawie połowę spośród ok. 100 migrantów dziennie stanowią dzieci i osoby niepełnoletnie

Chodzi o osoby, których starania o pobyt czy status uchodźcy powinny być – według prawa międzynarodowego – przynajmniej rozpatrzone. Poinformował o tym oddział międzynarodowej organizacji Save the Children w Belgradzie, gdyż to właśnie do Serbii wracają z różnych stron ludzie odrzuceni z granicy. Prawie połowę spośród ok. 100 migrantów dziennie stanowią dzieci i osoby niepełnoletnie, którymi wolontariusze i pracownicy wspomnianej instytucji starają się opiekować.

Od czasu wejścia w życie umowy między UE a Turcją z 18 marca 2016, dotyczącej tzw. trasy bałkańskiej, przepływ osób usiłujących dostać się tamtędy na Stary Kontynent nie ustał. Zwiększone obostrzenia doprowadziły jednak do wynalezienia przez przemytników nowych i niebezpieczniejszych metod przeprowadzania uchodźców. Ponadto migranci boją się obecnie korzystać z pomocy oficjalnych instytucji, co jeszcze bardziej pogarsza ich sytuację – podała organizacja Save the Children.

Reklama

kg (KAI/RV) / Belgrad

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite