Nasze projekty

„Prawo jest po to, by chronić życie”. Oburzenie postawą brytyjskiej służby zdrowia po śmierci małej Indi

„To niepokojące, że brytyjskie prawo nie zdołało ochronić życia dziecka” - stwierdziła Andrea Williams, dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Prawnego na wieść o śmierci Indi Gregory, którą odłączono od aparatury podtrzymującej życie.

Fot. Laura Fuhrman/Unsplash

Organizacja charytatywna brytyjskiego ruchu obrony życia, która prawnie wspierała rodzinę zmarłej dziś w nocy Indi Gregory podczas długiej batalii prawnej wskazała na konieczność reformy ustawodawstwa, tak aby pozwoliło rodzinom wybierać lekarzy i ekspertów, którzy nie pracują dla brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej. „Prawo istnieje bowiem po to, aby chronić życie i najsłabszych w naszym społeczeństwie” – stwierdzono.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Indi Gregory. Dziewczynkę odłączono od aparatury wbrew woli rodziców

Ojciec małej dziewczynki, Dean Gregory nie krył swego oburzenia faktem, że Brytyjska Narodowa Służba Zdrowia i brytyjskie sądy „nie tylko odebrały jej szansę na dłuższe życie, ale także odebrały Indi godną śmierć w domu.. Udało im się zabrać ciało Indi i jej godność, ale nigdy nie mogą zabrać jej duszy” – stwierdził. „Próbowali się jej pozbyć bez wiedzy kogokolwiek, ale upewniliśmy się, że Indi zostanie zapamiętana na zawsze. Wiedziałem, że jest wyjątkowa od chwili narodzin” –wyznał Dean Gregory.

Reklama

Mała dziewczynka, która zmarła w ramionach swojej matki, Claire, została przeniesiona w sobotę do hospicjum, w pobliżu szpitala medycznego Queen’s w Nottingham, gdzie została przyjęta, i tam mechaniczny respirator, który pomagał jej oddychać, został wyłączony. Indi przeżyła jeszcze kilka godzin dzięki masce tlenowej.

Papież Franciszek zapewnił w sobotę, 11 listopada o swej modlitwie za małą Indi i jej rodzinę a także wszystkie dzieci cierpiące czy których życie jest zagrożone z powodu chorób i wojen.

W piątek 10 listopada troje sędziów londyńskiego sądu apelacyjnego: Peter Jackson, Eleanor King i Andrew Moylan odrzuciło wniosek rodziny o pozwolenie Indi na śmierć w domu. Odrzucili także wniosek włoskiego rządu, który chciał, aby Indi została przeniesiona do szpitala dziecięcego Bambino Gesù w Rzymie w celu dalszego leczenia.

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę