Nasze projekty

Brytyjscy biskupi po śmierci Indi Gregory: „Rodzice chronili ją jako cenny dar Boży”

„Batalia prawna między Narodową Służbą Zdrowia a jej rodzicami ponownie pokazuje potrzebę nadania większej wagi głosowi rodziców w tych złożonych i delikatnych sprawach" - piszą biskupi Anglii i Walii w oświadczeniu po śmierci ośmiomiesięcznej Indi Gregory.

FOT. RAWPIXEL.COM/FREEPIK.COM

Wspólne oświadczenie wydali w tej sprawie biskup Nottingham, Patrick McKinney oraz biskup John Sherrington, odpowiedzialny za sprawy obrony życia w tamtejszej konferencji episkopatu.

ZOBACZ: Nie żyje Indi Gregory. Dziewczynkę odłączono od aparatury wbrew woli rodziców

„Z głębokim smutkiem składamy kondolencje Deanowi i Claire, rodzicom zmarłej dziś Indi Gregory. Zapewniamy ich o naszych modlitwach i modlitwach całej wspólnoty katolickiej, w tym papieża Franciszka, w tym smutnym okresie. Wierzymy, że jako ochrzczone dziecko Boże będzie teraz dzielić radość nieba po swoim krótkim życiu, które przyniosło głęboką radość jej rodzicom. Miłowali ją i chronili ją jako cenny dar Boży” – czytamy. Biskupi podziękowali wszystkim, którzy opiekowali się niemowlęciem.

Reklama

„Kościół będzie nadal uczestniczył w szerszych dyskusjach”

„Batalia prawna między Narodową Służbą Zdrowia a jej rodzicami ponownie pokazuje potrzebę nadania większej wagi głosowi rodziców w tych złożonych i delikatnych sprawach. Prostym sposobem, aby zacząć temu zaradzać, byłaby zmiana ustawy o zdrowiu i opiece z 2022 r. poprzez ponowne wprowadzenie poprawki baronowej Ilory Finlay w sprawie «Rozstrzygania sporów w opiece paliatywnej nad dziećmi», sformułowanej po śmierci Charliego Garda” – wskazali.

ZOBACZ TEŻ: „Prawo jest po to, by chronić życie”. Oburzenie postawą brytyjskiej służby zdrowia po śmierci małej Indi

Biskupi zapewnili, że Kościół będzie nadal uczestniczył w szerszych dyskusjach na temat tego, „kiedy leczenie staje się nieproporcjonalne do wszelkich możliwych korzyści oraz obowiązku kontynuowania podstawowej opieki, w tym wspomaganego odżywiania i nawadniania, w celu ochrony dobra każdego dziecka”.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę