Nasze projekty

Nie żyje Indi Gregory. Dziewczynkę odłączono od aparatury wbrew woli rodziców

W nocy zmarła Indi Gregory, którą odłączono od aparatury podtrzymującej życie wbrew woli rodziców - przekazała rodzina.

fot. 🇸🇮 Janko Ferlič/Unsplash

Indi zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek w hospicjum. Moja żona Clare i ja jesteśmy wściekli, załamani i zawstydzeni – powiedział ojciec Indi, cytowany przez Jacopo Coghe ze stowarzyszenia Pro Vita e Famiglia.

Indi Gregory cierpiała na chorobę mitochondrialną i od urodzenia przebywała w szpitalu Queen’s Medical Center w Nottingham. Brytyjscy lekarze orzekli, że w „najlepszym interesie” dziecka jest zaprzestanie leczenia. Z opinią medyków zgodził się brytyjski Sąd Najwyższy, zezwalając na odłączenie Indi od aparatury podtrzymującej życie.

Reklama

PRZECZYTAJ: Sąd nie zgodził się na przeniesienie małej Indi do rzymskiego szpitala. Bliscy dziewczynki: „chcemy, aby żyła”

Wszystko dokonało się wbrew woli rodziców, którzy po tym orzeczeniu prosili jeszcze o możliwość przewiezienia Indi do Włoch. Brytyjski sąd nie wyraził zgody, mimo że szpital Bambino Gesu wyraził gotowość przyjęcia dziewczynki. W tej sytuacji włoska rada ministrów na nadzwyczajnym posiedzeniu udzieliła obywatelstwa włoskiego dziewczynce, aby w ten sposób umożliwić przewiezienie dziecka.

W sprawie ośmiomiesięcznej dziewczynki głos zabrał również papież Franciszek. „Papież Franciszek składa serdeczne wyrazy współczucia rodzinie małej Indi Gregory, jej ojcu i matce, modli się za nich i za nią, a także zwraca swoje myśli ku wszystkim dzieciom, które w tych samych godzinach na całym świecie żyją w bólu lub ryzykują życie z powodu chorób i wojen” – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Papież modli się za brytyjską dziewczynkę. W jej sprawie zebrał się włoski rząd

Wspierająca rodziców Indi chrześcijańska organizacja Christian Concern przekazała w niedzielę po południu, że dziewczynkę odłączono od aparatury podtrzymującej życie i przewieziono do hospicjum. 

KAI, VaticanNews, tvn24, TVP Info, BBC/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę