Nasze projekty

Papież modli się za brytyjską dziewczynkę. W jej sprawie zebrał się włoski rząd

Papież Franciszek modli się za małą Indi Gregory i za wszystkie dzieci cierpiące z powodu chorób i wojen – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni

fot. pixabay

Indi Gregory przyszła na świat 8 miesięcy temu. Cierpi na rzadką chorobę dotykającą mitochondriów komórkowych. Z tego powodu nie rozwijają się jej mięśnie i dziewczynka pozostaje zależna od aparatury medycznej. Lekarze w Wielkiej Brytanii orzekli, że w najlepszym interesie dziecka jest zakończenie prób leczenia, bo sytuacja wygląda na beznadziejną.

Angielski system opieki zdrowotnej uznał dziecko za nieuleczalne chore, w którego „najlepszym interesie” jest zaprzestanie sztucznego podtrzymywania funkcji życiowych. Dalsza terapia ma bowiem być pozbawiona nadziei, a jednocześnie bolesna. Sąd Najwyższy poparł opinię medyków, że w najlepszym interesie dziecka jest odłączenie go od aparatury.

Wszystko dokonało się wbrew woli rodziców, którzy po tym orzeczeniu prosili jeszcze o możliwość przewiezienia Indi do Włoch. Bowiem pomoc zaoferował szpital Bambino Gesù w Rzymie, który zgodził się na przyjęcie dziewczynki. Jednak w czwartek angielski sąd odmówił transportu do Włoch.

Reklama

W tej sytuacji, 6 listopada włoska rada ministrów na nadzwyczajnym posiedzeniu udzieliła obywatelstwa włoskiego dziewczynce. Przez ten krok chce się osiągnąć pozwolenie na przewiezienie dziewczynki do watykańskiego szpitala Bambino Gesù.

Indi „będzie mogła uzyskać dostęp do opieki w szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu” – napisał na Facebooku Galeazzo Bignami, wiceminister ze skrajnie prawicowej partii Bracia Włoch.

Dziś w sprawie ośmiomiesięcznej dziewczynki, której rodzice walczą o podtrzymywanie życia, głos zabrał papież. „Papież Franciszek składa serdeczne wyrazy współczucia rodzinie małej Indi Gregory, jej ojcu i matce, modli się za nich i za nią, a także zwraca swoje myśli ku wszystkim dzieciom, które w tych samych godzinach na całym świecie żyją w bólu lub ryzykują życie z powodu chorób i wojen” – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.

Reklama

KAI, VaticanNews, tvn24/ps

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę