Nasze projekty

Prawie 2 tys. uwolnionych z rąk terrorystów Boko Haram

Wojsko nigeryjskie uwolniło 1 890 zakładników przetrzymywanych przez terrorystyczne ugrupowanie Boko Haram. Akcję ich uwalniania prowadzono w ciągu minionych dwóch tygodni w północno-wschodnim regionie kraju oraz w regionie granicznym z Kamerunem - poinformował rzecznik armii nigeryjskiej

W dalszym ciągu nie wiadomo, gdzie mogą przebywać dziewczęta z Chibok porwane przez Boko Haram w kwietniu 2014 roku. Wprawdzie niektórym z nich udało się uciec, ale nadal w rękach terrorystów przebywa 219 z nich. Przed kilkoma dniami pojawiły się wiadomości, że dziewczęta żyją i być może wkrótce uda się je uwolnić. Fakt, że w tym najgęściej zaludnionym kraju Afryki zakładnikami są całe wioski lub rodziny, nie jest zjawiskiem nowym. Znawcy regionu przypominają, że w również przeszłości znane były częste przypadki, że armia nakładała areszt domowy na kobiety i dzieci domniemanych terrorystów aby w ten sposób wywierać naciski.

Tymczasem – według informacji armii – 26 lutego do Nigerii powróciło z Kamerunu ok. trzech tysięcy uchodźców. Na razie nie mogą oni jeszcze wrócić do swoich rodzinnych wiosek i przebywają w obozowisku dla uchodźców we własnym kraju.

Reklama
Reklama

ts (KAI) / Abudża

WKLEJKAULAMELA

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę