Nasze projekty

Powstaje pierwsza na świecie szkoła katolicka nazwana imieniem bł. Carlo Acutisa

Pierwsza szkoła nazwana imieniem bł Carlo Acutisa powstanie w skromnej, australijskiej diecezji buszu. Tamtejszy biskup powiedział, że jego diecezja chce nadać swojej nowej szkole niebiańskiego patrona, którym „dzieci mogą inspirować się w wierze”.

fot. carloacutis.com

W 2020 r. Acutis stał się pierwszym millenialsem, który został beatyfikowany przez Kościół katolicki, a teraz jest o krok od kanonizacji na świętego.

To młody człowiek z nabożeństwem do Najświętszej Eucharystii, która jest centrum naszej szkoły, i z internetem. Z tym, z czym zmagają się dzisiaj młodzi ludzie: jak być świętym człowiekiem w dzisiejszym świecie – powiedział biskup Wilcannia-Forbes, diecezji obejmującej region Dalekiego Zachodu Nowej Południowej Walii. Pomyślałem tylko: „Cóż, byłby oczywistym patronem szkoły” – dodał.

Kaplica

Kiedy błogosławiony Carlo był uczniem szkoły podstawowej, często prosił o zatrzymanie się na modlitwę przed tabernakulum w swojej parafii, które mijał w drodze do i ze szkoły. W centrum szkoły będzie kaplica. Wszystko stamtąd wychodzi – powiedział biskup Columba.

Reklama

Nawet w projekcie naszej kaplicy będzie tak, aby dzieci mogły wejść i złożyć wizytę [do Najświętszego Sakramentu], co będzie częścią codziennej rutyny szkoły na wzór błogosławionego Carlo Acutisa – powiedział biskup.

Biskup Columba jest głęboko przekonany, że większy nacisk na Eucharystię może zapewnić duchową odnowę katolickiego wychowania. Musimy ożywić naszych młodych ludzi miłością do naszego Pana – powiedział. Musimy naprawdę wrócić i odkryć na nowo i rzeczywiście żyć naszą wiarą, ponieważ stąd czerpiemy nasze pożywienie – dodał.

Relacja z naszym Panem

Biskup Columba właśnie zakończył modernizację programu edukacji religijnej w swojej diecezji, aby wyposażyć uczniów zarówno w poznanie doktryn wiary katolickiej, jak i życie wiarą w „intymnej relacji z naszym Panem”.To, czego faktycznie uczyły się dzieci, nie było pełnią wiary – wyjaśnił biskup. Musimy naprawdę wrócić i odkryć na nowo i rzeczywiście żyć naszą wiarą, ponieważ stąd czerpiemy nasze pożywienie – dodał.

Reklama

Carlo Acutis College

Oczekuje się, że Carlo Acutis College zostanie otwarty w 2024 r. Z ewentualnym przyjęciem około 300-500 studentów. Pandemia COVID-19, która ostatnio szczególnie mocno uderzyła w niektóre rdzenne społeczności diecezji, opóźniła budowę szkoły.

„Jesteśmy trochę marginalną diecezją, która jest bardzo marginalna w Australii, jak powiedzielibyśmy, jest na odludziu. A więc to jest nasze pierwsze diecezjalne liceum” – powiedział. „To zaszczyt nazwać naszą szkołę imieniem tak inspirującej młodej osoby, która pokazała, że ​​dzieci i młodzież mogą żyć życiem oddanym Bogu i trosce o otaczających ich ludzi”.

kw/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę