Nasze projekty

Pociągi dla chorych do Lourdes mogą być zawieszone

Specjalne pociągi dla chorych, wożące obecnie najsłabszych bezpośrednio do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes mogą zostać zawieszone - alarmuje włoska organizacja pielgrzymkowa.

Powodem rozważanej rezygnacji z usług francuskich kolei przez organizacje pielgrzymkowe jest sytuacja, która miała tam miejsce w tym roku. Bardzo wiele składów było bez uprzedzenia odwoływanych z powodu kolejnych strajków francuskich kolejarzy, część zaś miała wielogodzinne opóźnienia tłumaczone modernizacją infrastruktury.

– Pociągi specjalne do Lourdes są traktowane przez władze Francuskich Kolei gorzej niż pociągi towarowe, co odbija się najmocniej na cierpiących i chorych, którzy z uwagi na swój stan zdrowia nie mogą podróżować innymi środkami transportu. Ci cierpiący ludzie, którzy raz w roku opuszczają swoje domowe łóżko by odbyć tę podróż życia do Lourdes są zmuszani do znoszenia jeszcze gorszej Kalwarii czekając po 10 godzin w pociągu stojącym w szczerym polu lub środku Alp – czytamy w oświadczeniu CNPI, organizacji koordynującej włoskie pielgrzymki.

Organizacja zapowiada, że jeśli sytuacja nie ulegnie natychmiastowej poprawie, wypowiedzą umowę z francuskimi kolejami, a najciężej chorzy, zwłaszcza ci na stałe podłączeni do aparatury medycznej – będą odcięci od możliwości nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Lourdes.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę