Paszport abp. Kondrusiewicza unieważniony

"Pański paszport obywatela Białorusi został uznany za nieważny przez organy spraw wewnętrznych" - poinformował abp Tadeusza Kondrusiewicza białoruski Państwowy Komitet Graniczny. O sprawie informuje portal catolic.by.

fot. YouTube/mediatekajp2

31 sierpnia abp Tadeusz Kondrusiewicz, który posiada obywatelstwo białoruskie, nie został wpuszczony do kraju bez podania przyczyn. Zwrócił się do władz białoruskich z prośba o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Dziś poinformował, że otrzymał pismo, podpisane przez przewodniczącego Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi A. Łapo, które podaje jako przyczynę działań straży granicznej unieważnienie jego paszportu. „Pański paszport obywatela Białorusi został uznany za nieważny przez organy spraw wewnętrznych” – informuje urząd.

Abp Tadeusz Kondrusiewicz od 2007 roku jest metropolitą mińsko-mohylewskim a od 2015 przewodniczącym Konferencji Biskupów Katolickich na Białorusi. Pod koniec sierpnia przyjechał służbowo na Białostocczyznę, skąd 31 sierpnia zamierzał wrócić na Białoruś. Tydzień później władze białoruskie odebrały parafię polskiemu misjonarzowi ks. Jerzemu Wilkowi, który przez ostatnie trzy lata był proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Woropajewie w dekanacie postawskim.

ah, catholic.by, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

 

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę