Nasze projekty

Papież zdradził, gdzie zostanie pochowany. „Grób jest już gotowy”

Papież wyznał w rozmowie z meksykańską telewizją. że "przygotował swój grób w bazylice Matki Bożej Większej" w Rzymie. To szczególne dla niego miejsce. Franciszek często się tam modli, między innymi przed i po każdej podróży apostolskiej.

fot. Beyond Faith CR/Cathopic

Papież Franciszek udzielił niedawno wywiadu jednej z meksykańskich stacji telewizyjnych. W rozmowie z dziennikarką Valentiną Alazraki opowiedział między innymi o śmierci i miejscu, w którym chciałby zostać pochowany.

Grób jest już gotowy. Jestem bardzo pobożny: zawsze spędzam tam niedzielne poranki – wyznał Franciszek, dodając, że „zlecił przygotowanie grobu w Bazylice Matki Bożej Większej, ze względu na wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Salus Populi Romani”. Niedawno papież Franciszek podarował złotą różę Maryi czczonej jako Opiekunka Ludu Rzymskiego. 

ZOBACZ: Papież przekazał złotą różę Matce Bożej Śnieżnej

Reklama

W dalszej części rozmowy papież podkreślił, że „kiedy przychodzi starość i ograniczenia, trzeba się przygotować”. Dlatego spotkałem się z ceremoniarzem, by uprościć papieskie pogrzeby – powiedział, dodając, że jego pogrzeb będzie „znacznie prostszy”.

Papież został także zapytany, czy myślał o rezygnacji. Jak podkreślił, mimo swoich coraz częstszych problemów zdrowotnych „nigdy nie myślał o ustąpieniu z urzędu”. Proszę Pana, abym mógł powiedzieć dość, w każdej chwili, ale kiedy chce – powiedział.

Blisko rok po śmierci Benedykta XVI, Franciszek wspomniał, że utrzymywał z nim bardzo bliską relację. Benedykt był wielkim i pokornym człowiekiem, który, gdy zdał sobie sprawę ze swoich ograniczeń, miał odwagę powiedzieć dość. Podziwiam go – podkreślił Franciszek.

Reklama

Papież w rozmowie potwierdził także, że został zaproszony do swojej ojczyzny. Jednak jak przyznał, w nadchodzącym roku nie będzie zbyt wiele podróżował. Jak na razie potwierdzony jest tylko jeden wyjazd do Belgii, a podróż do Argentyny i Polinezji będzie trzeba ponownie rozważyć.

corriere.it, podroze.onet.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę