Nasze projekty

Papież zaapelował o pokój w Syrii i potępił zamordowanie jezuity

Na zakończenie dzisiejszej audiencji papież Franciszek wyraził ubolewanie z powodu brutalnego zamordowania w mieście Homs w Syrii swego holenderskiego współbrata, 75-letniego ks. Fransa van der Lugta. Zaapelował jednocześnie do Syryjczyków i społeczności międzynarodowej o położenie kresu wojnie i przemocy w tym kraju.


W Syrii zastrzelono holenderskiego jezuitę


 

Oto tekst papieskiego apelu w tłumaczeniu na język polski:

 

Reklama

"W miniony poniedziałek w Hims, w Syrii został zamordowany mój współbrat, holenderski jezuita 75-letni ks. Frans van der Lugt. Przybył do Syrii około 50 lat temu. Zawsze wszystkim bezinteresownie, z miłością czynił dobrze i dlatego był kochany i szanowany przez chrześcijan i muzułmanów.

 

Jego brutalne morderstwo napełniło mnie głębokim bólem i kazało mi raz jeszcze pomyśleć o tak wielu osobach cierpiących i umierających w tym udręczonym kraju, który już zbyt długo jest łupem krwawego konfliktu, nadal siejącego śmierć i zniszczenie. Myślę też o wielu osobach uprowadzanych, chrześcijanach i muzułmanach, Syryjczykach i obywatelach innych krajów, wśród których znajdują się biskupi i księża. Prośmy Pana, aby szybko mogli wrócić do swoich bliskich, do swych rodzin i wspólnot.

Reklama

 

Zachęcam was wszystkich serdecznie, byście przyłączyli się do mojej modlitwy o pokój w Syrii i całym regionie Bliskiego Wschodu. Kieruję gorący apel do Syryjczyków i społeczności międzynarodowej: niech umilknie broń, niech zostanie położony kres przemocy! Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej zniszczenia! Niech będzie respektowane prawo humanitarne, niech zostanie otoczona opieką ludność potrzebująca pomocy humanitarnej oraz zostanie osiągnięty upragniony pokój poprzez dialog i pojednanie. Módlmy się wszyscy razem do naszej Matki, Królowej Pokoju, aby wyjednała nam ten dar dla Syrii, Zdrowaś Mario…"


st (KAI) / Watykan

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę