Nasze projekty

Papież niespodziewanie odwiedził Plac Hiszpański. Modlił się przed statuą

We wtorek o godz. 7.00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek w strugach deszczu modlił się na Placu Hiszpańskim pod statuą Niepokalanej.

W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, papieska wizyta w tym miejscu miała charakter prywatny i zastąpiła coroczne nabożeństwo, odprawiane w tym miejscu z udziałem wiernych.

„O pierwszym brzasku, w deszczu, [Ojciec Święty] złożył bukiet białych róż u stóp kolumny, na której stoi figura Matki Bożej i zwrócił się do Niej w modlitwie, aby z miłością czuwała nad Rzymem i jego mieszkańcami, powierzając Jej wszystkich tych, którzy w tym mieście i na świecie cierpią z powodu chorób i zniechęcenia” – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni w porannym komunikacie.

Po trwającej ok. 15 min. modlitwie papież Franciszek udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie modlił się przed ikoną Salus Populi Romani – Maryi Ocalenia Ludu Rzymskiego oraz gdzie odprawił Mszę św. w kaplicy relikwii żłóbka betlejemskiego. Następnie prywatnym autem powrócił do Watykanu.

Reklama
Reklama

Zwyczaj dorocznego składania kwiatów i modlitwy u stóp figury Maryi Niepokalanej na Placu Hiszpańskim w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, wprowadził w 1953 r. papież Pius XII. Sama kolumna z figurą Matki Bożej została postawiona ufundowana i postawiona w tym miejscu przez króla Obojga Sycylii Ferdynanda II Burbona jako wotum wdzięczności za ocalenie życia podczas zamachu, do którego doszło 8 grudnia 1856 r. W tym roku nabożeństwo z udziałem wiernych zostało odwołane, z uwagi na panujące zaostrzone przepisy sanitarne, związane z pandemią koronawirusa.

SPRAWDŹ: Papież Franciszek odwiedzi Irak

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite