Nasze projekty

Papieska karetka zawiozła biednym szczepionkę na grypę i testy na COVID-19

Watykańska karetka, którą ufundował papież Franciszek, zawiozła w środę do bezdomnych z miasteczka Torvaianica szczepionki na grypę i testy na wykrycie koronawirusa.

Właścicielem karetki jest Urząd Dobroczynności Apostolskiej, którym zarządza jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. W czerwcu ufundował ją i poświęcił papież Franciszek.

Teraz karetka pomaga bezdomnym i potrzebującym. W środę pojechała do miasteczka Torvaianica, 45 kilometrów od centrum Rzymu. Zawiozła tam szczepionki przeciwko grypie i testy na koronawirusa.

Zaszczepionych zostało 35 osób – to głównie imigranci z Argentyny, Kolumbii i Peru, którzy na co dzień nie mają dostępu do służby zdrowia.

Reklama

W nadmorskiej Torvaianice jest dużo biednych i bezdomnych. Część z nich jest zmuszona do prostytucji. Ludzie są szczęśliwi z bliskości, uwagi i troski. Byli bardzo podekscytowani – mówi ksiądz z miejscowej parafii Andrea Conocchia.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy papież pomaga miejscowym biednym. W kwietniu Franciszek wysłał pieniądze do transseksualnych prostytutek, które zostały bezdomne po wybuchu pandemii.

Dodatkowo papieski urząd dobroczynny pomaga biednym i bezdomnym z Rzymu rozdając posiłki i maseczki ochronne. Część funduszy przekazano też do Rumunii i Zambii.

Reklama

SPRAWDŹ: Papież kupił ambulans bezdomnym z ulic Rzymu

ag/CNA/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite