Oświadczyny na Taize – przy tysiącach Polaków!
- To jest kobieta, dzięki której jestem wierzący i poznałem Pana Boga, dlatego to jest najlepsza chwila, żeby zadać jej to jedno, najważniejsze pytanie - mówił Kasper, pielgrzym z Radomia, na chwilę przed tym, kiedy w obecności 5 tys. polskich pielgrzymów oświadczył się Oli, jednej z uczestniczek 40. Europejskiego Spotkania Młodych w Bazylei.
Polub nas na Facebooku!
Spektakularne zaręczyny odbyły się podczas spotkania dla polskich pielgrzymów z udziałem bp. Marka Solarczyka, które w niedzielne popołudnie odbyło się w bazylejskiech Hali św. Jakuba. Odbywają się tu główne modlitwy uczestników 40. Europejskiego Spotkania Młodych.
Bp Marek Solarczyk, który odpowiadał na pytania, zapisane na kartkach przez uczestników spotkania, rozpoczął dialog z młodzieżą od przekazania mikrofonu jednemu z pielgrzymów, Kacprowi, który przyjechał do Bazylei wraz z grupą z Radomia. Ku zaskoczeniu zebranych, młody uczestnik ESM, publicznie oświadczył się swojej dziewczynie, Oli.
– To jest kobieta, dzięki której jestem wierzący i poznałem Pana Boga: we wspólnocie i w każdym człowieku. Dlatego to jest najlepsza chwila, żeby zadać jej to jedno, najważniejsze pytanie – powiedział Kacper, po czym uklęknął i w obecności 5 tys. Polaków poprosił o rękę swoją dziewczynę.
Zebrani na hali nagrodzili narzeczonych śpiewem “Sto lat!” i gromkimi brawami.
Tematem 40. Europejskiego Spotkania Młodych była “Niewyczerpana radość”. Najliczniej reprezentowaną narodowością na spotkaniu byli Polacy, których przyjechało do Szwajcarii ok. 5 tys.
O Kasprze i Oli na swoim Facebooku napisał także bp Marek Solarczyk:
abd (KAI) / Bazylea