Wyjątkowe zaręczyny pielgrzymów na Jasnej Górze! „Dziękuję Maryi za Dawida”

Tuż po wejściu na Jasną Górę Dawid poprosił o rękę Kamilę, a ta, przy wielkim aplauzie pielgrzymów, zgodziła się. "To nasza pierwsza wspólna, jak widać owocna, pielgrzymka" - powiedzieli zaręczeni.

fot. Natalie Runnerstrom/Unsplash/JasnaGoraNews/twitter

Ponad trzystu pątników dotarło na Jasną Górę z 411. Pieszą Pielgrzymką Żywiecką, którzy podtrzymywanie tradycji pielgrzymowania uważają za „święty obowiązek”. Niektórzy uczestnicy weszli na błonia jasnogórskie w regionalnych strojach górali żywieckich. Chcemy pokazać młodym skąd się wywodzimy, jaka jest nasza tradycja. Kiedyś takie stroje zakładano podczas najważniejszych uroczystości. Dziś przychodzimy w nich do Mamy – powiedziała pani Sylwia.

Wyjątkowe zaręczyny na Jasnej Górze

Na błoniach jasnogórskich, tuż po wejściu pielgrzymki odbyły się oświadczyny. Dawid poprosił o rękę Kamilę, a ta, przy wielkim aplauzie pielgrzymów, zgodziła się. Dziękuję Maryi za Dawida – wyznała dziewczyna.

Dla Kamili to jedenasta pielgrzymka, dla Dawida ósma a teraz, jak się uśmiechają, pierwsza wspólna. Pierwsza wspólna, jak widać owocna i będziemy to pielgrzymowanie kontynuować – zapewniał Kamil.

Reklama
Reklama

W czasie rekolekcji kontynuowano siedmioletni program o sakramentach, w tym roku katechezy dotyczyły małżeństwa. Każdy dzień pielgrzymki żywieckiej kończył się adoracją Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą za małżeństwa.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę