Ogromne pożary w Europie. Biskupi apelują o modlitwę

Portugalscy i hiszpańscy biskupi wezwali wiernych do modlitwy w intencji ustania pożarów, które szaleją na Półwyspie Iberyjskim. Od połowy sierpnia wybuchło ich tam kilkaset.

fot. Jay Heike/Unsplash

Ávila, to diecezja, która najbardziej zaangażowała się do pomocy w walce z ogniem w środkowej Hiszpanii. Udostępniła należące do niej budynki na miejsce odpoczynku dla 80 strażaków, którzy walczą z żywiołem.

Kuria wezwała też instytucje kościelne do zorganizowania miejsc noclegowych dla ponad 1000 osób, ewakuowanych z powodu zagrożenia nadciągającym kataklizmem, ogłosił miejscowy biskup José María Gil Tamayo.

Spłonęło tysiące hektarów

W wyniku pożaru lasów i nieużytków rolnych, który od soboty trawi prowincję Ávila, spłonęło dotychczas ponad 20 tys. hektarów. To jeden z największych obszarów, jakie spłonęły w Hiszpanii podczas jednego pożaru.

Reklama
Reklama

W czwartek strażacy zapanowali nad żywiołem. Do zaprószenia ognia doszło w wyniku awarii samochodu, który zapalił się w sobotnie popołudnie w okolicach miejscowości Navalacruz. Niebawem ogień ogarnął sąsiadujące z drogą kompleksy leśne.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę