Nasze projekty

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w amazońskiej dżungli

Biskupi Ekwadoru witają wędrującą od „Oceanu do Oceanu” Ikonę Częstochowską. 142. posiedzenie plenarne Konferencji Episkopatu Ekwadoru tym razem odbywa się w dniach 6 – 10 listopada w Apostolskim Wikariacie w Puyo, stolicy regionu Pastaza w Amazonii

Jest to także okazja do pierwszego spotkania biskupów z nowym nuncjuszem apostolskim dla Ekwadoru abp. Andrésem Carrascosa Coso.

W czwartek 9 listopada 2017 r. Ikona przerywa peregrynację przez kolejne parafie diecezji Santo Domingo i wyrusza oszklonym „Mama Mobilem” przez góry do Puyo. Ikonę eskortuje ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz pracujący w Ekwadorze od 30 lat, a obecnie pełniący funkcję kustosza wędrującej Ikony.

Reklama
Reklama

Wieczorem nastąpi uroczyste powitanie, w którym wezmą udział wszyscy biskupi Ekwadoru, pod przewodnictwem bp. Rafaela Cob Garcia, gospodarza spotkania, reprezentującego Wikariat Apostolski w Puyo. Wieczorem o godz. 18:00 przez centralne ulice Puyo przejdzie procesja z Ikoną Matki Bożej Częstochowskiej w intencji ochrony życia i rodziny. Rozpocznie się ona w kościele św. Wincentego Ferreriusza, a zakończy w miejscowej katedrze pw. Matki Bożej Różańcowej. Uroczystą Eucharystię w obecności peregrynującej Ikony będą koncelebrować wszyscy obecni biskupi Ekwadoru pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Andrésa Carrascosa Coso.

Reklama
Reklama

Puyo jest miastem położonym na pograniczu dżungli amazońskiej nad rzeką Pastaza, która jest dopływem Amazonki.

Pielgrzymka kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” trwa od 2012 roku. Ikona odwiedziła już 28 krajów w Azji, Europie, Afryce (Ceuta) oraz w Ameryce Północnej. Obecnie wędruje przez Ekwador. Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej podczas powitania na lotnisku w Quito otrzymała honorowy medal powitalny od ekwadorskich biskupów.

Reklama

Ikona pokonała już 185 tys. km i podąża przez kolejne kraje. Zaplanowane są już wizyty w Panamie (Światowe Spotkanie Młodzieży), Belize, Kolumbii i Brazylii.


Ewa H. Kowalewska / Gdańsk

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę