Nienarodzone dzieci zaczynają rozwijać swoją osobowość w łonie matki

Nowe badanie z University of Virginia potwierdza to, w co wielu rodziców od dawna wierzyło. Mianowicie, że osobowość ich dziecka zaczyna się już rozwijać w łonie matki.

fot. Pexels

Badanie opublikowane w czasopiśmie „Frontiers in Psychiatry” wykazało, że według UVA Today niektóre cechy behawioralne, takie jak przytulność lub wrażliwość percepcyjna, są już wbudowane w mózg noworodka  .

Instytut Charlotte Lozier niedawno zwrócił uwagę na badanie na Twitterze, zauważając, w jaki sposób potwierdza ono wyjątkowość i wartość nienarodzonych dzieci.

Osobowość rozwija się już w łonie matki

Niedawne badanie UVA sugeruje, że nienarodzone dzieci zaczynają rozwijać swoją osobowość w łonie matki, odkrywając, że„ połączenia neuronowe w ludzkim mózgu, które determinują ludzkie cechy behawioralne, są już obecne od urodzenia i są unikalne dla każdej osoby –  napisała grupa badawcza .

Reklama
Reklama

Badanie prowadzone przez Tobiasa Grossmanna, profesora psychologii i dyrektora University of Virginia Babylab, wykorzystywało obrazowanie mózgu do badania różnych części mózgów dzieci po urodzeniu i ponownie w drugim tygodniu życia. Naukowcy odkryli, że różne obszary mózgów dzieci już komunikowały się w sposób, który wskazuje na unikalne cechy osobowości, takie jak smutek, śmiech, strach, przytulanie, ukojenie i wrażliwość percepcyjna.

Nienarodzone dzieci rozwijają zmysły

Według naszej wiedzy jest to pierwsze badanie, które pokazuje, że łączność dla tej konkretnej sieci mózgowej rozwija się we wczesnym dzieciństwie i odgrywa rolę w wyjaśnianiu indywidualnych różnic w pojawiających się umiejętnościach samoregulacji i kontroli wśród niemowląt – powiedział Grossmann. Zespół zauważył, że te unikalne połączenia mózgowe istniały już w momencie narodzin, co oznacza, że ​​zaczęły się rozwijać, gdy dziecko było jeszcze w macicy.

Przeczytaj również

Grossmann powiedział, że ich wyniki nie powinny być zaskoczeniem, ponieważ nie jest to pierwsze badanie pokazujące, że wiele [rozwoju] już się wydarzyło w łonie matki. Inne badania wykazały, że nienarodzone dzieci reagują na różne bodźce w macicy, w tym muzykę i dźwięki. Naukowcy odkryli również, że nienarodzone dzieci rozwijają zmysł smaku w łonie matki i uczą się rozpoznawać smaki i przyprawy kuchni danej kultury.

Reklama
Reklama

Dzięki badaniom jest bardziej oczywiste niż kiedykolwiek, że nienarodzone dzieci są wyjątkowymi, niezastąpionymi istotami ludzkimi o cechach niepodobnych do żadnej innej istoty, która kiedykolwiek istniała lub kiedykolwiek będzie istnieć.

kw/lifenews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę