Nasze projekty

Moskwa: religia „koniem trojańskim” obcych służb

Służby specjalne innych krajów angażują organizacje religijne, etniczne, praw człowieka a także inne organizacje publiczne do działalności destabilizującej niektóre regiony świata – mówi nowa wersja rosyjskiej doktryny bezpieczeństwa informacyjnego

„Skala, w jakiej służby specjalne pewnych krajów wykorzystują informacje i wpływ psychologiczny by dążyć do destabilizacji wewnętrznej sytuacji politycznej i społecznej w różnych regionach świata, prowadzącej do podważania suwerenności i zakłócenia integralności terytorialnej innych krajów jest coraz szerszy” – czytamy w projekcie dokumentu. Jego autorzy uważają, że wspomniane organizacje są kuszone do prowadzenia takiej działalności. Narzekają na brak obiektywizmu w doniesieniach mediów zagranicznych na temat rosyjskiej polityki zagranicznej i wewnętrznej. Z kolei ich zdaniem media rosyjskie są poddawane za granicą dyskryminacji, a dziennikarze tego kraju napotykają na trudności w prowadzenia działalności zawodowej.

Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej uważa również, że inne kraje starają się aktywnie wpływać na rosyjską młodzież.

Reklama

„Zwiększył się wpływ informacji na ludność Rosji, przede wszystkim ludzi młodych, aby podkopać wartości kulturowe i duchowe, podminować kręgosłup moralny, fundamenty historyczne i tradycje patriotyczne tego wieloetnicznego narodu” – twierdzi opublikowany projekt nowej wersji doktryny bezpieczeństwa informacji, wypracowany przez Radę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Publikując tę informację agencja Intrefax nie podaje o jakie kraje chodzi – na ile oskarżenia te są kierowane pod adresem sąsiedniej Ukrainy, czy innych krajów graniczących z Federacją Rosyjską, a może generalnie należących do Sojuszu Północnoatlantyckiego.


st (KAI) / Moskwa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite