Nasze projekty

Monety z fontanny Di Trevi nadal będą zasilać Caritas

Władze administracyjne Rzymu podtrzymują obowiązujący od kilku lat zwyczaj przekazywania zebranych z fontanny Di Trevi monet do Caritasu. Pomysł, żeby zamiast ubogich zasilać nimi miejską kasę - nie przeszedł. To kwota w wysokości ok. 1,4 mln EUR każdego roku.

Turyści wrzucają je „aby znów wrócić do Rzymu”, służby oczyszczania wyjmują je co roku, aby fontanna mogła funkcjonować. Średnio jest to kwota 1,4 mln EUR, według obecnie obowiązującego prawa w całości przekazywana do lokalnego oddziału Caritas na cele związane z opieką nad ubogimi w Wiecznym Mieście. Caritas utrzymuje z niej schroniska dla rzymskich bezdomnych, łaźnie, jadłodajnie i centra doraźnej pomocy.

W październiku ubiegłego roku dwie miejskie radne Luca Bergamo oraz Laura Baldassarre zaproponowały, by środki te zamiast do Caritas trafiały do miejskiej kasy. Reforma miała wejść w życie 1 kwietnia, czyli za kilka dni.

Jak donosi dziennik „L’Avvenire” na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej pomysł jednak nie znalazł poparcia większości radnych i jego realizacja w bieżącym roku została odroczona. Zostawiono jednak furtkę i zdecydowano, że do sprawy wrócą w roku następnym.

Reklama

ad/KAI

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite