Nasze projekty

Modlitwa przed klinikami aborcyjnymi w Hiszpanii. Dochodzi tam do 100 tys. aborcji

Około 100 tysięcy zabiegów przerywania ciąży jest przeprowadzanych co roku w Hiszpanii, przypominają autorzy kampanii zachęcającej do modlitwy przed klinikami aborcyjnymi.

fot. pixabay

Na terenie 33 hiszpańskich miast zaczęła się akcja zachęcająca do organizowania modlitw przed klinikami aborcyjnymi oraz uczestniczenia w nich.

Około 100 tysięcy zabiegów przerywania ciąży jest przeprowadzanych co roku w Hiszpanii, przypominają autorzy kampanii modlitwy przed klinikami aborcyjnymi.

Jak zauważają, osoby, które modlą się przed klinikami aborcyjnymi, próbujące uratować nienarodzonych, „uznawane są za dopuszczające się przestępstw”.

Reklama

Posłowie planują nowelizację kodeksu karnego, aby uniemożliwić takie wydarzenia

Kampania modlitewna jest prowadzona pod hasłem „Unieważnieni”, odnoszącym się do ofiar aborcji. To inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Propagandzistów, które poinformowało, że na wiatach reklamowych pojawiło się już w sumie 260 plakatów zachęcających do udziału w akcji.

Z kolei posłowie partii socjalistycznej w Hiszpanii planują nowelizację kodeksu karnego, aby uniemożliwić organizowanie takich modlitw, a uczestników takich wydarzeń sądzić na takich samych zasadach, jak osoby, które dopuszczają się przemocy wobec kobiet.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę