Lwów: Nabożeństwo ekumeniczne z udziałem kard. Krajewskiego

We Lwowie odbyła się dziś międzyreligijna modlitwa o pokój w Ukrainie. W nabożeństwie udział wziął kard. Konrad Krajewski, specjalny wysłannik papieża do Ukrainy.

fot. CC BY 3.0/wikipedia.org

Dziś, w katedrze łacińskiej we Lwowie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Wziął w nim udział kardynał Konrad Krajewski, specjalny wysłannik papieża Franciszka do Ukrainy.

Naszą armią jest nasza wiara. Naszą armią jest nadzieja. Ewangelia mówi o trzech najskuteczniejszych armiach: modlitwa, post i jałmużna. Jałmużnę widzimy dla Ukrainy na całym świecie. A modlitwa – kto puka, temu otworzą drzwi – mówił po nabożeństwie kard. Krajewski.

W międzyreligijnej modlitwie o pokój w Ukrainie wzięli udział przedstawiciele wszystkich konfesji chrześcijańskich: łacińskiej, ukraińskiej cerkwi prawosławnej, grekokatolicy, kościół ormiański i protestancki, w modlitwie uczestniczyli również przedstawiciele społeczności żydowskiej Lwowa.

Kardynał Krajewski został mianowany przez papieża specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym”. Jego wizyta „wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Ojca Świętego Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o „rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach”.

Reklama
Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę