Kard. Krajewski do Ukraińców: papież idzie z wami drogą krzyżową

"Mimo że jest w Watykanie, cierpi razem z wami, przeżywa wszystko to, co się dzieje, błogosławi wam i modli się za was. Papież niestrudzenie oręduje za pokojem w Ukrainie" - mówił kard. Konrad Krajewski we Lwowie.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Kard. Krajewski, jałmużnik papieski, podkreślił, że jego wizyta skierowana jest bez wyjątku do całego narodu ukraińskiego. Nie ważne, kto jakiego jest wyznania, z której części Ukrainy pochodzi, Ojciec Święty błogosławi wszystkim i zapewnia o swej bliskości – mówił we Lwowie kard. Krajewski.

Mimo że jest w Watykanie, cierpi razem z wami, przeżywa wszystko to, co się dzieje, błogosławi wam i modli się za was. Obecność jest pierwszym imieniem miłości, stąd wysyła także mnie jako znak miłości między Ukrainą a całym światem katolickim, całym światem wierzących ludzi – mówił kard. Krajewski.

„Więc on i na siebie bierze ten ból i jak tylko może”

Nie jesteście sami i tę drogę krzyżową, którą ma teraz Ukraina, papież przeżywa razem z wami. Błogosławi całym sercem. Ból podzielony jest połową bólu. Więc on i na siebie bierze ten ból i jak tylko może oręduje za pokojem na Ukrainie. Wiecie dobrze, że na wieść o wojnie od razu udał się do ambasady rosyjskiej, prosząc o miłosierdzie, prosząc o pokój. Normalnie to głowa państwa wzywa ambasadora do siebie. Papież poszedł do ambasady w geście wielkiej pokory prosić o pokój, prosić, by ratować życie ludzkie – dodał kard. Krajewski.

Reklama
Reklama

Kard. Krajewski podkreślił, że papież jest bardzo „wdzięczny wszystkim, którzy okazują miłość narodowi ukraińskiemu”. Dziękuje także Polakom, którzy przyjęli już ponad 1,5 mln Ukraińców, kobiet z dziećmi, nie do obozów, ale do swoich domów – powiedział.

O tych, którzy pomagają drugiemu człowiekowi, Pismo Święte mówi, że są błogosławieni. Przyjechałem więc do kraju wielu ludzi błogosławionych, bo ta nieprawdopodobna rzeka pomocy i dobroci, która jest skierowana teraz w stronę Ukrainy jest niewątpliwie błogosławieństwem. Pozdrawiam was wszystkich od Ojca Świętego. Bądźcie błogosławieni – mówił kard. Krajewski.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę