„Jeśli ktoś ma problemy psychiczne, nie nazywajmy go opętanym”. Abp Scicluna przestrzega

Arcybiskup Charles Scicluna przestrzegł, aby nie nazywać opętanymi przez diabła osób, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym. "Musimy być bardzo ostrożni i uważni" - podkreślił arcybiskup Malty.

fot. Francisco Moreno / Unsplash

Podczas wtorkowej mszy biskup odczytał fragment Ewangelii o Jezusie, który wypędza złego ducha w synagodze w Kafarnaum. W homilii, komentując ten tekst, arcybiskup zauważył, że często mamy tendencję, by mieszać opętanie przez diabła lub złego ducha z problemami psychicznymi.

Musimy być bardzo ostrożni i uważni. Jeśli ktoś cierpi z powodu problemów psychicznych, nie nazywajmy go opętanym – zaapelował abp Scicluna. Wyjaśnił, że to do specjalistów i egzorcystów należy stwierdzenie opętania czy diabelskiego wpływu na daną osobę.

ZOBACZ TEŻ: “W Medjugorie mówiła mi o swoim doświadczeniu życia z Panem Bogiem”. Niezwykłe świadectwo o Alicji Lenczewskiej

Reklama
Reklama

Bóg dał władzę egzorcyzmu jedynie Kościołowi i każdemu biskupowi dana jest ta moc i władza dla jego diecezji. Delegują oni tę moc i tę władzę duchownym, którzy są dobrze wykształceni, przeszkoleni, kochający, troskliwi i mądrzy – wyjaśnił arcybiskup Malty.

Brutalne morderstwo. Sprawca twierdzi, że przemówił do niego diabeł

Niedawno maltańska policja wstrzymała przesłuchania podejrzanego o brutalne morderstwo, do którego doszło w miejscowości Sliema na początku 2021 roku. Domniemany sprawca oświadczył, że przemówił do niego diabeł.

Abner Aquilina utrzymywał, że wykonywał „dzieła Boże”, gdy diabeł wszedł w jego myśli i doprowadził do zabójstwa. Obecnie morderca przebywa w państwowym szpitalu Mount Carmel Hospital, który leczy problemy psychiczne.

Reklama
Reklama

Sprawca związany jest z kontrowersyjną wspólnotą ewangelikalną River of Love (Rzeka Miłości), na której spotkaniu był widziany wieczór przed zbrodnią. Jednak lider wspólnoty odciął się od podejrzanego.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę