Grota Objawień w Lourdes ponownie otwarta dla wiernych. „Wypływa stąd łaska”

Po dwóch latach przerwy pielgrzymi znowu mogą wejść do Groty Objawień w Lourdes i dotknąć jej skały. Jak podkreśla rektor sanktuarium, wszystkie gesty są podyktowane wskazaniami Matki Bożej, a człowiek, wyraża w ten sposób swoje zaufanie do Maryi.

fot. Yael Portabales/Cathopic

Ks. Olivier Ribadeau-Dumas przyznaje, że przez obostrzenia związane z pandemią wierni przez dwa lata nie mogli wejść do groty. Jednak we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypadające 11 lutego, zakaz ten zostanie zniesiony.

„Wiemy, że sanktuarium w Lourdes zniknęło z pamięci Francuzów”

Duchowny zapewnia, że sanktuarium wciąż wzbogaca duszpasterską działalność, aby dotrzeć do wszystkich, którzy przybywają, zwłaszcza młodych i turystów indywidualnych.

ZOBACZ: Uzdrowienie chorych. Matka Boża z Lourdes

Reklama
Reklama

Przyjmujemy postawę coraz bardziej misyjną. Chcemy nieść Dobrą Nowinę, która wyrażą się właśnie w tym dialogu między Maryją i Bernadetą. Nie wszyscy, którzy tu przybywają, wiedzą, gdzie się znaleźli. Chcemy głosić im łaskę, która działa w tym miejscu, która stąd wypływa. Wiemy, że sanktuarium w Lourdes zniknęło w jakiejś mierze z kolektywnej pamięci Francuzów, bo starsi nie przekazali tego młodym, którzy tu przyjeżdżają. Dlatego pomagamy im to odkryć, aby i oni mogli doświadczyć radości, pokoju i braterstwa w tym wyjątkowym miejscu, w klimacie modlitwy – podkreślił.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę