Nasze projekty

Franciszek jedzie do o. Pio

Już w sobotę 17 marca papież Franciszek wyruszy z krótką pielgrzymką do Pietrelciny i San Giovanni Rotondo – miejsc w których urodził się i żył św. o. Pio. Pielgrzymka ma uczcię przypadającą w tym roku 50. rocznicę śmierci o. Pio.

Pielgrzymka zacznie się odwiedzinami miejsca urodzenia św. o. Pio – Pietrelciny, prosto z której śmigłowcem papież przeleci do San Giovanni Rotondo. Pierwszym miejscem, które tam nawiedzi papież będzie założony przez św. o. Pio w 1957 r. Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo i znajdujący się w nim oddział pediatryczny. – Pierwsze pytania papieża o tę pielgrzymkę dotyczyły właśnie tego oddziału bo szczególnie chciał spotkać się z najbardziej chorymi dziećmi, tymi na oddziale onkologii dziecięcej. Najmniejsi pacjenci cierpiący na najpoważniejsze choroby są mu szczególnie bliscy – opowiada agencji CNA dyrektor szpitala Giulio Siena.

Prezes całego kompleksu medycznego, arcybiskup Michele Castoro dodaje, że intencją papieża jest „podnieść na duchu cierpiących, wysłuchać ich płacz niezawinionego cierpienia”. – Wrażliwość tego papieża każe mu udawać się na egzystencjalne peryferie – napisał w magazynie szpitala abp Castoro.

Prosto ze szpitala Franciszek pojedzie do znajdującego się nieopodal kościoła Matki Bożej Łaskawej, w którym nawiedzi kryptę z grobem Świętego. To właśnie ten kościół wzniesiono w latach 50. XX w. aby pomieścić przybywających coraz tłumniej do o. Pio wiernych, pragnących się u niego spowiadać lub uczestniczyć w sprawowanej przez stygmatyka Eucharystii. W tym kościele ma również nawiedzić Krucyfiks Stygmatów  czyli krzyż, przy którym modlił się o. Pio w 1918 r. i otrzymał widoczne znaki Męki Pańskiej.

Reklama
Reklama

Prosto stamtąd uda się do największego kościoła – świątyni pod wezwaniem o. Pio, oddanej wiernym w 2004 r.

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę