Nasze projekty

Film „Nieplanowane” na czwartym miejscu listy bestsellerów „Spiegel”

Ta amerykańska produkcja wywołała dwa lata temu wielkie poruszenie na całym świecie. I nadal cieszy się popularnością wśród widzów, czego dowodzi czerwcowa lista bestsellerów DVD "Spiegel". Film "Nieplanowane" uplasował się w tym rankingu na czwartym miejscu.

Film „Nieplanowane” w reżyserii Cariego Solomona Chucka Konzelmana powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem. To prawdziwa historia Abby Johnson, która kierowała kliniką Planned Parenthood w USA, jedną z największych korporacji zajmujących się aborcją.

Premiera filmu w 2019 roku wzbudziła ogromne kontrowersje w Stanach Zjednoczonych, ale też zainteresowanie wielu środowisk. Na czerwcowej liście bestsellerów „Spiegel” na DVD „Nieplanowane” znajduje się na czwartym miejscu i obecnie w Niemczech sprzedaje się w kilkunastu tysiącach egzemplarzy.

Do polskich kin film „Nieplanowane” wszedł w listopadzie 2019 roku. „Film doskonale rozprawia się z mitem miłej pani doktor, która tak doskonale rozumie naszą sytuację i próbuje „ze zrozumieniem” wmówić kobiecie, jak bardzo odpowiedzialne jest dokonanie aborcji w jej sytuacji, gdy przecież, gdyby dziecko się urodziło, miałoby gorzej. Film „Nieplanowane” pokazuje jak dla klinik, działających po prostu jak korporacje, pacjentki są tylko określanym miesięcznie i rocznie targetem, za którego zrealizowanie można dostać nagrodę – dyplom i premię” – pisała o tym filmie Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Reklama
Reklama

kh/Spiegel/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę