Nasze projekty

FIFA bardziej wpływowa niż religia. Kontrowersyjne słowa Seppa Blattera

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Sepp Blatter uważa, że jego federacja jest bardziej wpływowa, niż jakakolwiek religia

„Dzięki pozytywnym emocjom, jakie wyzwala futbol, FIFA ma większy wpływ niż którykolwiek kraj na Ziemi i którakolwiek religia” – powiedział Blatter w wywiadzie dla szwajcarskiej „Sonntagszeitung”.

„My poruszamy masy i chcemy to wykorzystać, aby przynieść światu większy pokój, więcej sprawiedliwości i zdrowia”, stwierdził prezydent FIFA dodając, że to jest jego misją, bowiem futbol buduje mosty i pomaga likwidować obraz wroga.

79-letni Blatter uważa się za człowieka „głęboko wierzącego”. „Wierzę w Boga i wierzę w siebie”, podkreślił. Nawiązując do możliwości spotkania papieża Franciszka z prezydentem Rosji Władimirem Putinem prezydent FIFA powiedział, że Franciszek „jest świetlaną postacią, która robi wrażenie”, natomiast – jego zdaniem – prezydent Rosji jest krytykowany często niesłusznie.

Reklama

Blatter obiecał, że jeśli zostanie ponownie wybrany na stanowisko prezydenta FIFA zrobi wszystko, aby podnieść wiarygodność tej federacji. Jednocześnie stwierdził, że bojkot Piłkarskich Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2018 r. w Rosji uważa za „kontrproduktywny”. Jego zdaniem „izolowanie Rosji jest błędem”, a Mundial jest świętem promującym pokój.


ts / Zurych

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę