Nasze projekty

Elon Musk o zakazie eksponowania krzyży w warszawskich urzędach. „Wstyd”

Decyzja Rafała Trzaskowskiego dotycząca zakazu eksponowania symboli religijnych w przestrzeni warszawskich urzędów wzbudziła poruszenie nie tylko w kraju. Skomentował ją również jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Zobaczcie co napisał!

fot. domena publiczna, wikimedia.org/freepik.com

W zeszłym tygodniu warszawski ratusz podjął działania związane z przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, pochodzenie narodowe, wyznanie, światopogląd, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową i stopień sprawności. Specjalne rozporządzenie podpisane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego zawiera szczegółowe wytyczne, do których będą musieli się stosować warszawscy urzędnicy.

Zgodnie z rozporządzeniem w urzędach nie będzie można eksponować symboli religijnych w przestrzeni stołecznych urzędów. Pracownicy urzędu według nowego rozporządzenia w przypadku osoby transpłciowej powinni używać języka włączającego, czyli zwracać się formą imienia lub zaimkiem, który dana osoba preferuje, jak również używać zwrotów neutralnych płciowo np. „osoby mieszkające w Warszawie”, a nie tylko „mieszkańcy i mieszkanki” czy „osoba pracująca w urzędzie”, a nie tylko „urzędnik” czy „urzędniczka” – czytamy w dokumencie. Ponadto urzędnicy mają respektować prawa związków jednopłciowych.

PRZCZYTAJ>>> Urzędy bez krzyża. Próba przypodobania się mniejszości

Reklama

Elon Musk komentuje decyzję prezydenta Warszawy

Jak się okazuje nowe zalecenia warszawskiego ratusza wzbudziły poruszenie nie tylko w kraju, ale również za granicą. We wtorek do sprawy odniósł się Elon Musk, właściciel serwisu X (dawniej Twitter), założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company.

„Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd” – napisał pod jednym z postów na Twitterze (serwis X), w którym skomentowano artykuł informujący o zmianach w warszawskim urzędzie.

wiadomosci.radiozet.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę