Nasze projekty

Dziś beatyfikacja ks. McGivneya. Rycerze Kolumba zapraszają do modlitwy za kapłanów

31 października Sługa Boży ks. Michael McGivney, założyciel Rycerzy Kolumba, zostanie ogłoszony błogosławionym. Rycerze podkreślają, że nadchodząca uroczystość jest wielkim świętem nie tylko dla całej międzynarodowej wspólnoty, ale dla całego Kościoła powszechnego. Z tego powodu zapraszają wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów.

Jest to inicjatywa polskich Rycerzy, którzy chcą modlić się przed grobem swojego założyciela za kapłanów w Polsce.

– Jedno z przewodnich haseł, jakie przyświeca działaniom Rycerzy, brzmi: „Solidarni z księżmi i biskupami” – wyjaśnia Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy, przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce. – Mamy ogromny szacunek do kapłanów i tego, co czynią. Wiemy, że współcześnie ich posługa jest szczególnie wymagająca. Dlatego uważamy, że przede wszystkim wsparcie modlitewne jest bardzo potrzebne, by mogli podołać wyzwaniom swojej posługi – dodaje.

Modlitwa prowadzona w języku polskim przed grobem ks. McGivneya rozpocznie się o godzinie 14:00 polskiego czasu i potrwa godzinę. Prowadzić ją będzie s. Gaudia Skass ZMBM, polska zakonnica posługująca w prowadzonym przez Rycerzy Kolumba Narodowym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie, D.C. Nabożeństwo będzie transmitowane tutaj.

Reklama
Reklama

Reklama

Kapłanów, których chcemy otoczyć modlitwą można zgłosić przed wydarzeniem i w trakcie nabożeństwa. Rycerze zachęcają, by zgłaszać swoje intencje za pomocą mediów społecznościowych, oznaczając treści oficjalnym hashtagiem #FrMcGivney lub wpisując nazwiska księży w specjalnie przygotowanym formularzu. Po godzinie 13:45 i już po rozpoczęciu nabożeństwa, kapłanów będzie można zgłaszać również w komentarzach do transmisji.

– Ksiądz McGivney swoim życiem i posługą inspirował mężczyzn świeckich i kapłanów. Beatyfikacja dowodzi tego, że sam Kościół potwierdza jego drogę jako godną do naśladowania – zauważa Krzysztof Zuba. – Właśnie dlatego w tym dniu będziemy modlić się przy jego grobie. Mamy orędownika w niebie, który, jak mocno w to wierzymy, umocni nas swoim wstawiennictwem w drodze do świętości – zapewnia.

CZYTAJ TEŻ: Cud za wstawiennictwem ks. McGivney’a. Uzdrowiony chłopczyk z zespołem Downa 

Po zakończeniu modlitwy rozpoczną się przygotowania do uroczystej mszy św. beatyfikacyjnej, w której będzie można uczestniczyć za pośrednictwem strony internetowej Rycerzy oraz w Telewizji Trwam i EWTN. Początek transmisji o godzinie 16:00.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą ponad 6 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym duszpasterzem, Kapelanem Stanowym jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

ah, Rycerze Kolumba/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite