Nasze projekty

Czy w Indiach wydarzył się cud eucharystyczny? Zaskakujące okoliczności

W parafii w stanie Nagaland w Indiach miało dojść do cudu eucharystycznego. Jakie były okoliczności tego wydarzenia?

Fot. Pixabay / mattersindia.com

Do rzekomego cudu eucharystycznego miało dojść w Indiach 27 marca. Hostia, którą tamtejszy proboszcz, ks. Vadakkapurathan, włożył do naczynia z wodą nie rozpuściła się. Duchowny spostrzegł także, że z hostii wydobywa się krew. O zdarzeniu poinformował portal mattersindia.com.

Zaskakujące okoliczności

Historia o domniemanym cudzie eucharystycznym ma zaskakujący początek. Kobieta – katoliczka, będąca parafianką kościoła, w którym miał wydarzyć się cud, zaprosiła na Mszę świętą swoją przyjaciółkę, baptystkę. Kobieta przystąpiła do Komunii podczas Mszy, lecz jedynie udała, że spożyła hostię i zabrała ją do domu.

Warto wyjaśnić, że baptyści spożywają chleb i wino, będące dla nich jedynie symbolami Ciała i Krwi Pańskiej. Nie uznają Komunii Świętej za sakrament i żywą obecność Chrystusa.

Reklama

ZOBACZ>>> Cuda eucharystyczne. Cisza i potęga

Niespokojna noc i wyrzuty sumienia

Po tym wydarzeniu kobieta miała niespokojną noc – z obawy przed tym, że sprofanowała hostię, opowiedziała o wszystkim swojej przyjaciółce i oddała jej hostię zawiniętą wcześniej w biały papier.

Zszokowana kobieta zabrała hostię i przyniosła ją do kościoła. Proboszcz, postępując według procedur, włożył hostię do kielicha z wodą, by ta uległa rozpuszczeniu.

Reklama

Niezwykłe odkrycie

Po kilku dniach, w Niedzielę Palmową, ksiądz Vadakkapurathan, otrzymawszy wezwanie do chorego, otworzył tabernakulum. Gdy brał konsekrowaną hostię, zauważył coś nietypowego w kielichu, w którym umieścił hostię.

Znalazł hostię nienaruszoną na dnie i warstwę czegoś unoszącego się nad nią. Zszokowany, zanurzył palec w ampułce, aby to zbadać. Gdy użył siły, warstwa pękła, a krew zaczęła się sączyć.

CZYTAJ>>> Wystawa o cudach eucharystycznych autorstwa bł. Carlo Acutisa. Zobacz ją online!

Reklama

Czy wydarzył się cud? Wyjaśni to zespół specjalistów

Po wstępnym badaniu zjawiska, proboszcz skontaktował się z lokalnym biskupem Jamesem Thoppilem z Kohimy, który przejął opiekę nad cudowną Hostią. Teraz biskup Thoppil może rozpocząć bardziej formalne dochodzenie, jeśli uzna to za konieczne.

„Jeśli chodzi o cuda eucharystyczne,” wyjaśnia ksiądz Lendakadavil, „większość z nich dotyczy Hostii, które zamieniły się w ciało lub wydają się mieć w sobie krew.” W przypadku Dimapur wydaje się, że doszło do formowania się tkanki z krwią. W tym przypadku biskup będzie musiał powołać zespół specjalistów badających cuda eucharystyczne.

mattersindia.com, deon.pl / Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę