Nasze projekty

Bracia Kliczko z apelem do przywódców religijnych: przyjedźcie do Kijowa, okażcie solidarność z narodem ukraińskim

Witalij Kliczko i jego brat Wołodymyr zaapelowali do zwierzchników największych religii, w tym papieża Franciszka i patriarchy Cyryla, o odwiedzenie Kijowa i okazania współczucia i solidarności narodowi ukraińskiemu. "Uczyńmy z Kijowa stolicę człowieczeństwa, duchowości i pokoju" - wezwał mer Kijowa.

fot. Klitschko/twitter.com

W półtoraminutowym filmie, zamieszczonym na twitterze mistrza bokserskiego, a obecnie mera Kijowa, Witalija Kliczki, polityk i jego brat zaapelowali o solidarność światowych przywódców religijnych z cierpiącym narodem ukraińskim.

Dramat, który w tej chwili się rozwija, kwestionuje samo pojęcie człowieczeństwa. Godność ludzka poddawana jest w wątpliwość za sprawą dobrowolnej agresji na ludność cywilną i zniszczenia, które mnożą się na całym terytorium naszego kraju. To, co dzieje się w sercu Europy dotyka serc wszystkich mieszkańców naszej planety, którzy miłują sprawiedliwość i wartość dobroci, niezależnie od regionu i religii – mówił Witalij Kliczko.

„Jedność jest naszym kluczem do pokoju”

Następnie zwrócił się bezpośrednio do religijnych zwierzchników największych religii. Zwracam się bezpośrednio do światowych liderów duchowych, by zajęli stanowisko i wypełnili tę moralną funkcję, która jest im powierzona i z dumą wypełnili odpowiedzialność religii względem pokoju – wezwał były pięściarz, zwracając się kolejno do papieża Franciszka, wielkiego imama Ahmeda el-Tayeba, Dalajlamy, naczelnego rabina Izraela Dawida Lau oraz patriarchy Cyryla.

Po pierwsze zapraszam, by przyjechali do Kijowa, by okazali swą solidarność z narodem ukraińskim, by okazali im współczucie i stanęli wspólnie w duchu harmonii, której potrzebuje mój kraj i cały świat. Uczyńmy Kijów stolicą człowieczeństwa, duchowości i pokoju – mówił.

Jedność jest naszym kluczem do pokoju – dodał na koniec jego brat, Wołodymyr Kliczko.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę