Nasze projekty

Biskup o ŚDM w Lizbonie: okazja do odnowienia nadziei w okresie po pandemii

Mimo pandemii, przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie nie zostały przerwane i uczestniczy w nich już 300 wolontariuszy. Bp Américo Manuel Alves Aguiar, który je nadzoruje, wyraził nadzieję, że spotkanie będzie okazją do odnowienia nadziei w okresie po pandemii.

Bp Aguiar wyraził nadzieję, że spotkanie dotrze do jak największej liczby młodych. Chciałbym, aby Pan dotknął serc jak największej liczby młodych ludzi i aby to ogłoszenie rozbrzmiało w ich sercach, wstając i wychodząc z pośpiechem na spotkanie z innymi – powiedział nawiązując do oficjalnego hasła spotkania: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

Jednocześnie podkreślił, że ŚDM w Lizbonie mogą być okazją do odnowienia nadziei po pandemii. Przygotowania do spotkania – mówił – rozpoczęły się ponad rok temu, a „zespoły robocze, w stałym kontakcie ze Stolicą Apostolską, przygotowują to wydarzenie, które jest znakiem nadziei, jedności i braterstwa”.

Utworzono już 10 głównych zespołów w obszarach takich jak logistyka, duszpasterstwo, komunikacja, technologie cyfrowe itp., A 300 wolontariuszy już pracuje. Dziękujemy im wszystkim za ich hojność – powiedział.

Reklama
Reklama

Spotkanie, które przyciąga setki tysięcy młodych

Światowe Dni Młodzieży zostały ustanowione przez Jana Pawła II w 1995 rok. Tygodniowe spotkanie organizowane co kilka lat w różnych częściach świata przyciąga setki młodych.

Według początkowych planów, ŚDM w Lizbonie planowano w 2022 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa podjęto decyzję o przełożeniu ich o rok. Ich organizatorzy zaprezentowali już oficjalne logo wydarzenia, a w ostatnim czasie również hymn imprezy. Piosenka „Há Pressa no Ar” (co można przetłumaczyć dosłownie jako: “W powietrzu czuć pośpiech”) zachęca młodych do utożsamiania się z Maryją.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Poznaliśmy hymn ŚDM w Lizbonie! Posłuchajcie

kh/CatholicNewsAgency/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę