Nasze projekty

Arcybiskup Panamy: za korupcję płacą ubodzy

Za korupcję płacą ubodzy - oświadczył arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta w bazylice św. Michała Archanioła w mieście Atalaya.

– Kto płaci za korupcję? Ubodzy, szpitale bez lekarstw, pacjenci pozbawieni leczenia lub duchowej opieki, dzieci pozbawione nauki i katechezy – stwierdził hierarcha. Dodał, że „nikt nie jest zwolniony z odpowiedzialności” za ten stan rzeczy, „ani Kościoły, ani bogaci, ani ubodzy”.

Wskazał, że jest grzech jeszcze poważniejszy niż korupcja. Jest nim obojętność, mówienie, że mało co jest ważne. Czyni to nas niewrażliwymi na ból innych ludzi, na potrzeby drugiego człowieka. To także jest „zło, które powinniśmy zwalczać”, gdyż „obojętność nas paraliżuje, nie pozwala nam się ruszyć, jakbyśmy wrośli w podłogę, myśląc, że wszystko powinno minąć, bo mnie nie dotyczy”.

Podczas Mszy abp Ulloa zawierzył Niepokalanemu Sercu Maryi Panamę i Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się tam w 2019 r. Modlił się, by „nasza wiara przezwyciężyła tradycje, folklor” i by udało jej się przekształcić życie ludzi i panamskie społeczeństwo.

Reklama
Reklama

pb (KAI/Fides) / Atalaya

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite