Nasze projekty

Andrea Bocelli: w Bożym Narodzeniu możemy odnaleźć sens życia

"To czas, gdy możemy się zastanowić nad sensem życia i jego wartością" - powiedział w rozmowie z „Irish Time” światowej sławy tenor. Andrea Bocelli nagrał wspólnie ze swoimi dziećmi świąteczny album. Przyznał, że inspirował się papieżem Franciszkiem i jego nauczaniem.

fot. print screen Andrea Bocelli/YouTube

Złożyło się na to „wiele powodów, ale dla mnie najważniejszy jest fakt, że łączę to z papieskim nauczaniem o rodzinie”, powiedział Bocelli i ubolewał, że rodzina, najważniejsza komórka społeczeństwa, jest dziś „atakowana ze wszystkich stron”. W tym kontekście przypomniał niepokój papieża, że rodzina jest zagrożona „przez różne ideologie”.

W opublikowanym jesienią świątecznym albumie światowej sławy śpiewak nagrał wraz ze swoim synem, 25-letnim Matteo i 10-letnią córką Virginią klasyczne utwory światowe związane z Bożym Narodzeniem. Gdy nasze wytwórnie zwróciły się do mnie z propozycją nagrania płyty nawiązującej do Bożego Narodzenia, pomyślałem, że to wspaniały pomysł i chciałem, aby było to jak najbardziej interesujące – mówił.

Bocelli powiedział, że zawsze starał się przekazywać swoim dzieciom oraz innym ludziom, „że w Bożym Narodzeniu możemy odnaleźć sens życia. To czas, gdy jesteśmy razem, możemy się zastanowić nad sensem życia i jego wartością”. Przyznał, że najważniejszym momentem święta jest ten, kiedy wraz z całą rodziną idą na świąteczną mszę świętą.

Reklama

64-letni katolik Andrea Bocelli śpiewał przed papieżem Franciszkiem podczas światowego spotkania rodzin w 2018 roku w Dublinie. Występował również przed Janem Pawłem II i Benedyktem XVI.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę