Nasze projekty

Afrykański biskup alarmuje: Nasza codzienność to masakry ludności cywilnej

Wolność Afryki jest zagrożona – uważa bp Laurent B. Dabiré. Przewodniczący episkopatu Burkina Faso i Nigru wskazuje, że dżihadyści dążą do islamizacji całego kontynentu i są na dobrej drodze do realizacji swojego celu. Jego zdaniem skutecznie udaje im się narzucać swoją wizję świata nawet tym muzułmanom, którzy nie podzielają ich przekonań.

Pixabay.com/marclou

Najnowszy raport papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na temat wolności religijnej na świecie zwraca uwagę na postępującą radykalizację Afryki, zwłaszcza subsaharyjskiej i wschodniej, gdzie liczebność grup terrorystycznych znacznie wzrosła. Wolność religijna jest łamana w niemal połowie krajów Czarnego Lądu.

Ordynariusz diecezji Dori w Burkina Faso zauważył, że terroryzm jest jak lawina, która spadła na Sahel, niszcząc na swojej drodze wszystko, co ma znamiona pokojowego współistnienia i tolerancji. Nasza codzienność to masakry ludności cywilnej, zniszczone domy, szkoły i kościoły – powiedział hierarcha podczas prezentacji raportu.

Podkreślił, że dialog z radykałami nie jest możliwy, ponieważ dla nich nie do zaakceptowania jest samo fizyczne istnienie chrześcijan. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, hierarcha wyraził wdzięczność dla Francji za stworzenie międzynarodowej misji, której celem jest szkolenie wojsk państw Sahelu do walki z terrorystami. Żaden kraj nie może wygrać z nimi w pojedynkę, dlatego jak nigdy potrzebujemy jedności i współpracy – podkreślił ordynariusz Dori.

Reklama
Reklama

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę