Egipt: brutalne zabójstwo chrześcijanina na Synaju

Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego zabili na egipskim Synaju dwóch członków lokalnego plemienia Tarabinów oraz chrześcijanina. Do jego śmierci miało przyczynić się zaangażowanie w budowę kościoła i wspieranie egipskiej armii.

fot. Meruyert Gonullu/Pexels.com

62-letni Nabil Habasshi Khadim został porwany 8 listopada ubiegłego roku. Po sześciu miesiącach niewoli ekstremiści zamordowali go strzałem w głowę. Film, na którym widać jego śmierć, zabójcy umieścili w Internecie. Do jego śmierci miało przyczynić się zaangażowanie w budowę kościoła. Na nagraniu słychać jak terroryści oskarżają Khadima o finansowanie budowy świątyni i wspieranie egipskiej armii.

Zabity chrześcijanin Nabil Habashi Khadim należał do jednej z najstarszych rodzin społeczności koptyjskiej w okolicy. Handlował złotem i był właścicielem sklepu odzieżowego oraz firmy sprzedającej telefony komórkowe. Został porwany przed swoim domem i przez wiele miesięcy bezskutecznie go poszukiwano.

Świadectwo wiary aż do przelania krwi

W depeszy kondolencyjnej koptyjski prawosławny patriarcha Egiptu Tawadros II opłakuje syna i wiernego sługę, który jest teraz w niebiańskiej chwale Chrystusa za to, że dał świadectwo swojej wiary aż do przelania krwi.

Patriarcha przypomniał, że koptyjska społeczność prawosławna popiera „wysiłki państwa egipskiego” mające na celu przeciwdziałanie pełnym nienawiści aktom terroryzmu oraz zachowanie jedności narodowej dla przyszłości pokoju i dobrobytu.

Północny Synaj od lat jest areną ofensywy islamskich ugrupowań ekstremistycznych, których działalność nasiliła się po obaleniu prezydenta Muhammada Mursiego w 2013 roku i wraz z późniejszym powstaniem tzw. Państwa Islamskiego.

Reklama
Reklama

kw/VaticanNews/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę