59 krajów pozwala na tzw. aborcję na życzenie

Holandia, Kanada i Stany Zjednoczone - to kraje z zasadami skrajnego permisywizmu aborcyjnego (permisywizm - wg sjp.pwn.pl - to tendencja do zbytniej tolerancji dla odbiegających od normy zachowań społecznych). Wynika tak z raportu amerykańskiego Instytutu imienia Charlotte Denman Lozier.

Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, "autorka raportu Angelina Baglini przyjrzała się przepisom aborcyjnym obowiązującym w 198 państwach, niezależnych stanach czy półautonomicznych regionach z liczbą mieszkańców powyżej miliona ludzi. W dwóch trzecich (139 krajów) kobiety, które chcą dokonać aborcji, muszą przedstawić powód do jej wykonania. Niektóre z tych przyczyn odwołują się do czynników społecznych, inne mówią o ratowaniu życia lub zdrowia matki".

 

Jendak w aż 59 z badanych krajów istnieje pozwolenie na tzw. aborcję na życzenie. 36 z nich zawęża swe przepisy aborcyjne do pierwszego trymestru ciąży – czyli do 12. tygodnia życia płodowego dziecka. W raporcie cytowanym przez KAI zaznaczono, że siedem krajów na świecie zezwala na dokonywanie aborcji na życzenie po 20. tygodniu ciąży. Są to: USA, Kanada, Chiny, Korea Północna, Holandia, Singapur i Wietnam.

Reklama
Reklama

 

Instytut badań naukowych im. Charlotte Denman Lozier został nazwany na cześć słynnej lekarki amerykańskiej. Pracują w nim m.in. lekarze, etycy oraz socjologowie.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę