Nasze projekty

1,5 mld USD z podatków USA trafiło do organizacji aborcyjnych

Amerykański odpowiednik NIK czyli Government Accountability Office przeanalizował wpływy z amerykańskich podatków do różnych organizacji pozarządowych. Według raportu aż 1,5 mld USD trafiło do organizacji wykonujących aborcje - donosi agencja CNA.

O przeprowadzenie takiej kontroli zwróciło się do urzędu ponad 120 senatorów USA.

Z raportu Government Accountability Office wynika, że dotacje rządowe na poziomie stanowym lub federalnym pobierało kilka organizacji wspierających wykonywanie zabiegów aborcyjnych: Federacja Planowanego Rodzicielstwa Ameryki, Marie Stopes International i Międzynarodowa Federacji Planowanego Rodzicielstwa.

W latach 2013-2015 organizacje te otrzymały 410 mln USD na swoje działania federalne zaś  1,2 mld USD dostały w połączonych dotacjach stanowych i federalnych.

Reklama

„W skrócie, ponad 1,5 miliarda dolarów w dolarach podatkowych trafiło do dostawców aborcji w ciągu trzech lat” – napisał w oświadczeniu podsumowującym raport jeden z senatorów wnioskujących o kontrolę. Chris Smith.

Wynikami kontroli oburzeni są także inni senatorowie. – To kwota absurdalna – uważa Joni Ernst, senator z Iowa.  – 1,5 mld USD pozyskane od podatnika nigdy nie powinno trafić do organizacji okazujących tak jawny brak szacunku dla ludzkiego życia – dodała.

Agencja CNA przypomina, że to właśne jedna z dotowanych przez publiczne pieniądze organizacji – Planned Parenthood – jest oskarżona o handel tkankami zabitych płodów. Skandal wybuchł w 2015 r. gdy do sieci zaczęły trafiać zapisy wideo ujawniające proceder. W amerykańskim Departamencie Sprawiedliwości toczy się śledztwo w tej sprawie.

Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite