Nasze projekty

Zofia Świerczyńska: Adwent jest czasem zastanowienia się czy my jeszcze potrafimy czekać

O znaczeniu Adwentu w przygotowaniach do świąt oraz Bożym Narodzeniu w czasie pandemii opowiedziała Zofia Świerczyńska ze Stacji7 w rozmowie z red. Michałem Kłosowskim w Poranku Siódma9. "Tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne, tym bardziej, że są to święta bardzo rodzinne. Przez pandemię kontakt z drugim człowiekiem będzie bardzo utrudniony" - mówiła.

W czasie rozmowy został poruszony temat przeżywania Adwentu, który ma nas przygotować na spotkanie z Jezusem. Adwent jest czasem zastanowienia się czy my jeszcze potrafimy czekać, zgodzić się na to, że czegoś nie możemy mieć, czegoś zrobić po swojemu. To jest konfrontacja z własnymi myślami i lękami, które pokazały się podczas pandemii. Ten Adwent bardzo nam o tym przypomina. Czy my potrafimy czekać i na co my czekamy? Gdzie w całym świątecznym zamieszaniu jest Pan Bóg? Na jakim etapie jest nasza wiara? To jest dobry czas na zrobienie sobie rachunku sumienia. Także ucieszenia się, że mamy bliskie osoby wokół siebie mimo że z wieloma się nie spotkamy – zaznaczyła Zofia Świerczyńska.

Sekretarz redakcji portalu Stacja7.pl mówiła, że rekolekcje on-line oraz to jak przeżyjemy Adwent w dużej mierze zależy od nas samych. Jeśli będziemy chcieli coś zmienić, coś posłuchać, zrobić coś więcej czy nad czymś się zastanowić to rekolekcje w Internecie będą dla nas dużą szansą. Tych propozycji jest bardzo wiele – powiedziała.

ZOBACZ TEŻ: Adwent. Daj sobie czas i szansę

Reklama
Reklama

Wiele osób – jak podkreśliła – zastanawia się czy wychodzenie z pandemii już nastąpiło czy dopiero przyjdzie. Papież podkreśla, że wszyscy jesteśmy Kościołem. Dużo zależy od księży i hierarchów, ale także od każdego z nas. Papież pięknie mówił o modlitwie wstawienniczej, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy może nie mają już siły by się modlić. Nie mają siły by na coś czekać, podnieść się. Papież daje wskazówki by ta modlitwa była u nas na pierwszym miejscu ale także by nie oceniać drugiego – mówiła.

Zofia Świerczyńska zwróciła uwagę, że tegoroczne święta będą zupełnie inne niż dotychczas. Tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne, tym bardziej, że są to święta bardzo rodzinne. Przez pandemię kontakt z drugim człowiekiem będzie bardzo utrudniony. Na całym świecie pasterka jest w dużej mierze ograniczona. Wielu osób stanie przed dylematem czy wybrać się na mszę świętą czy zostać w domu, przeżyć mszę świętą poprzez transmisję on-line – mówiła redaktor Stacji7.

PRZECZYTAJ: W tym roku mamy szansę wejść głębiej w oczekiwanie na przyjście Pana

Reklama
Reklama

Siódma9/kh/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite