Nasze projekty

Znani artyści wystąpią na koncercie upamiętniającym Jana Pawła II. Emisja już w niedzielę

Koncert, który wyemituje w niedzielę TVP1 to jedno z głównych wydarzeń tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego. Na scenie pojawią się m.in. Marcin Sójka, Gabi Gąsior i Olga Szomańska.

fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia/Flickr

Już w niedzielę 15 października będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Jego obchodom będzie towarzyszyć wiele wydarzeń, również w parafiach archidiecezji warszawskiej.

Musimy przekazywać ten wielki pontyfikat tak, jak się przekazuje wielkie pontyfikaty XX wieku. Wiek XX miał naprawdę wielkich i świętych papieży. Nie tylko dlatego, że większość z nich wyniesiona na ołtarze, ale po prostu byli wielcy i święci. Każdy z tych papieży XX wieku wniósł w Kościół coś bardzo ważnego – mówił kard. Kazimierz Nycz w czasie konferencji przed XXIII Dniem Papieskim.

W przededniu Dnia Papieskiego na Zamku Królewskim odbędzie się gala wręczenia nagród Totus Tuus. Uroczystość będzie można zobaczyć w TVP2 w sobotę 14 października o godz. 16:00.

Reklama

Także w sobotę o godz. 20.00 w TVP1 i TVP Polonia wyemitowana zostanie rozmowa z kard. Kazimierzem Nyczem z okazji XXIII Dnia Papieskiego.

Natomiast w niedzielę 15 października o godz. 9:00 kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej.

W niedzielę o godz. 17:30 TVP 1 wyemituje koncert galowy XXIII Dnia Papieskiego pt. „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Wydarzenie zarejestrowano w kościele św. Anny, przed którym Jan Paweł II przemawiał do młodzieży akademickiej podczas I pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 roku.

Reklama

W trakcie koncertu wyemitowane zostaną fragmenty przemówień Jana Pawła II oraz myśli papieża. Na scenie wystąpią: Marcin Sójka, Anna Józefina Lubieniecka, Kuba Szmajkowski, Artur Caturian, Gabi Gąsior, Tadeusz Seibert, Olga Szomańska, Krzysztof Iwaneczko, zespół Tulia. Koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Dzień Papieski w warszawskich parafiach

Ponadto, w sobotę 14 października o godz. 19:30 w parafii Wszystkich Świętych w Warszawie odbędzie się spekatkl słowno-muzyczny „Na barki muzyki złóżcie losy świata”. Natomiast w niedzielę 15 października po Mszach Świętych o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 będą czytane fragmenty encykliki „Evangelium Vitae”, a świadectwem podzielą się osoby, które w swoim życiu zrealizowały to ewangeliczne przesłanie.

Tego dnia od godz. 13:00 do godz. 19:00 będzie można zwiedzić Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, znajdujące się pod kopułą w Świątyni Opatrzności Bożej. Ponadto, od godz. 13:00 do godz. 16:30 będzie można zobaczyć Panteon Wielkich Polaków wraz Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie i poświęconą im Izbę Pamięci oraz Ruchomy Teatr XXI wieku dla dzieci.

Reklama

W parafii św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie w niedzielę po Mszy o godz. 11:30 rozpocznie się rodzinna gra miejska pt. „Z Papieżem przez Warszawę”.

O godz. 20:15 w niedzielę w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie rozpocznie się Wieczór Papieski. W programie: różaniec, Apel Jasnogórski, a o godz. 21:37 Msza Święta. Dodatkowo uczniowie ze szkoły podstawowej przybliżą postać św. Jana Pawła II w programie artystycznym.

Co roku obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy zbiórka środków na stypendia dla młodej i zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powołana w 2000 roku przez Konferencję Episkopatu Polski to pokłosie pielgrzymki Jana Pawła do Ojczyzny w 1999 roku. Przez ponad 20 lat z pomocy fundacji skorzystało kilka tysięcy młodych z całej Polski. Oprócz comiesięcznych stypendiów, fundacja zapewnia swoim stypendystom bogaty program formacyjno-integracyjny, którego fundamentem są coroczne obozy wakacyjne, ale też spotkania w poszczególnych diecezjach w ciągu roku. Stypendystów nazywa się „żywym pomnikiem” Jana Pawła II.

ZOBACZ TEŻ: Telewizja pokaże obchody XXIII Dnia Papieskiego. Co i kiedy będzie można obejrzeć?

kh, archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę