Nasze projekty

Zarzuć sieć! Ofiaruj trud sesji i egzaminów w intencji powołań

Sesja? Matura? Skomplikowany projekt w pracy? Ofiaruj swój trud w intencji powołań - siostry apostolinki zapraszają do udziału w niecodziennym projekcie "Zarzuć sieć!".

Czas pandemii i zdalnego nauczania, trudności w pracy, zbliżające się matury czy sesja jest dla wielu – jeśli nie dla wszystkich – trudnym czasem pełnym stresu, nieprzespanych nocy, wzmożonej koncentracji i zmęczenia, a nawet frustracji i zrezygnowania. Trud zmagań o sukces możesz ofiarować w konkretnej intencji.

Siostry apostolinki zachęcają, aby jedną godzinę nauki, czas egzaminu, tydzień nauki, pracę nad projektem, czas matur – ofiarować w intencji osób, które zmagają się z trudnościami w rozeznaniu swojego powołania do małżeństwa, kapłaństwa czy zakonu. W tym celu powstał projekt „Zarzuć sieć”, do którego można zgłosić się poprzez specjalny formularz (dostępny >>>TUTAJ<<<). To projekt dla tych, którzy chcą dobrze rozeznać swoją drogę życia a jednocześnie pomodlić się za innych młodych podejmujących ważne decyzje życiowe.

Reklama
Reklama

Powołanie jest tylko jedno

W Tygodniu Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, warto przypomnieć sobie fundamentalną prawdę – jako ochrzczeni wszyscy jesteśmy powołani do świętości – to powołanie nie dotyczy jedynie księży, braci czy sióstr zakonnych. W Kościele tak naprawdę powołanie jest jedno – do miłości. A miłość możemy wyrażać na różne sposoby, stąd różne drogi realizacji powołania.

Niektórzy odkrywają, że najlepszą dla nich formą wyrażania miłości jest życie małżeńskie i rodzicielskie. Inni, że to wybór miłości konsekrowanej, lub wyrażanej w posłudze kapłańskiej. Dla innych będzie to droga ewangelizacji w krajach misyjnych.

Może się jednak zdarzyć tak, że ktoś nie ma takiej wyraźniej jasności, jaki jest jego czy jej sposób życia dla innych. Dlaczego? Być może są powody, dla których nie przeżył wcześniejszych etapów: nie odkrył siebie jako daru, nie cieszy się sobą i swoim życiem, nie ma osobistej i głębokiej więzi z Bogiem, nie wie, kim jest ani co może zaoferować innym… Wtedy jest bardzo trudno podjąć decyzję, będzie ona chwiejna, niepewna i łatwa do zakwestionowania przy pierwszych trudnościach, porażkach czy kryzysach. Po prostu trzeba siebie mieć (posiadać), aby siebie dać.

Reklama
Reklama

mat. prasowe, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę